siatkówka, PS - Doskonalenie odbić piłki w grach i zabawach, próba gry w siatkówkę, Rzucanka, Konspekt lekcji pływania


Konspekt lekcji:

Temat: Doskonalenie odbić piłki siatkowej w grach i zabawach, próby gry w siatkówkę „Rzucanka”

Dyscyplina: Siatkówka

Klasa/płeć: V

Ilość uczniów: 16

Miejsce ćwiczeń: sala gimnastyczna

Czas: 45min

Przybory: piłki siatkowe, ławeczka, 3cz. Skrzyni, materac drabinki słupki

Cele główne:

1.Umiejętności: odbicia sposobem górnym i dolnym

2.Motoryka: koordynacja, szybkość

3.Wiadomości: ustawnienie na boisku, linie na boisku

4.Akcenty wychowawcze: umiejętność współpracowania w grupie

Imię i nazwisko prowadzącego: Michał Ackermann


Tok lekcji

Zadania szczegółowe

Dozow.

Uwagi organ.-metod

1.Zorganizowane grupy

2.Motywacja do zajęć

3.Rozgrzewka

psychomotoryka

profilaktyka

4.Kształtownie sprawności i doskonalenie umiejętności

1.zbiórka w dwuszeregu

2.sprawdzenie obecności i strojów sportowych

1.Podanie tematu lekcji

2.Omówienie znaczenia nauczanego elementu podczas gry

3.Pokaz prawidłowego odbicia sposobem górnym i dolnym

1.zabawa ożywiająca „gonitwa parami”

2. ćw RR -krążenia RR naprzemianstronne i równoczesne,w przód i w tył - rozgrznie nadgarstków

3.ćw NN przsiad podparty, na sygnał wyskok w gorę , RR w górę

4.ćw T - stojąc w lekkim rozkroku , jenda ręka łukiem nad głową , druga na biodrze , skłony T w bok ( w obie strony)

5.ćw mm. Brzucha - leżenie tyłem o NN ugiętych - skłon w przód a dotknięciem RR stóp

6.ćw mm grzbietu - leżenie przodem - chwyt rękoma na kostki „kołysanka”

7. ćw T stojąc w rozkroku - przez skłon T w przód dotknięcie LR prawej stopy i odwortnie

8.ćw RR i NN - podpór leżąc przodem, wyrzuty naprzemianstronne raz NL, taz NP. w tył

9.podskoki - 3 niskie podskoki obunóż, 4 wyskok wysoko w górę

10.krążenia głową

1.”Dokładne odbicie” -dwie drużyny, każda w rzędzie naprzeciw swego kapitana stojącego w kole, osoby z rzędu po kolei z własnego podrzutu odbijają piłkę sposobem górnym do kapitana.Wygrywa zespól, który więcej razy trafi do kapitana

2.” Bieg po prostokącie” - jedna z drużyn usatwia się na lini końcowej boiska, druga parami naprzeciw siebie, na gwizdek 1 drużyna biegnie po obwodzie koła, 2 odbija z własnego podrzutu, sposobem dolnym do partnera.Liczy się ilośc odbić w czasie kiedy 1 drużyna wykona całe okrązenie i stanie na swoim miejscu.

3.jedna z drużyn stoi naprzeciw ławeczki (obróconej), kapitan stoi obok ławeczki w odl.2m, zawodniczy tej drużyny mają za zadanie przejść po listwie ławeczki i wymienić min. 2 podania spos. górnym z kapitanem

druga drużyna - ma za zadanie pokonać tor przeskód , skok na skrzynię (3 częsciową)

3'

3'

3'

2'

5x

1'

5x

2x30”

30s

2x1'

5x

10x

3x

2x

5'

0x08 graphic

Odkładamy biżuterię i zegarki

0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
Rozsypka

5.Usposobienie organizmu

zeskok, wejście na 3-4 szczebel drabinki i w zwisie przejście na sąsiednia drabinkę, zejście na parkiet, przewrót w przód na materacu

4.j.w. zamina drużyn

5.”siatkarskie koło” - dwie drużyny, każda tworzy koło na jednej połowie boiska , na gwizdek odbicia piłki dowolnym sposobem ,wygrywa zespół, który dłużej utrzyma piłkę w powietrzu

6.wyścig rzędów - dwie drużyny, bieg slalomem z piłką między słupkami do linii, skąd zagrywka spoosbem dolnym w kierunku swojej drużyny i weraca obok slalomu.Wygrywa zespół, który piewszry ukończty całość

7.”sztafeta” - odbicia p. sposobem górnym, drużyna na dwie częsci ustawionego naprzeciw odbicie p.naprzeciw i bieg na koniec swego rzędu, wygrywa szybsza drużyna

8.wyścig do lini - drużyny w siadzie skrzyżnym na lini 3m na giwzdek bieg do lini końcowej z dotknięciem dłonią lini i powrót, która drużyna szybciej siądzie na lini środkowej.

9.”rzucanka” najpierw rozmowa o liniach na boisku i ustaiwnieu na boisku.

1.zabawa uspokajająca „kto zmienił miejsce”

5'

3x

3x

3x

3x

15'

6.Czynnosci org.wych

7.Nastawienie do pracy samodzielnej

1.Uprzątnięcie sali

2.Podsumowanie, pochwała najlepiej uczących

1.Zachęcenie gry w siatkowka poza lekcjami Wf-u

2.Pożegnanie


