kon - Stanie na rękach, STUDIA, Konspekty, kons. Gimnastyka, Kons - gimn


ALEKSANDRA KITTA

Konspekt z lekcji wychowania fizycznego w trudnych warunkach

Temat: Nauka stania na rękach

Klasa: V

Liczba uczniów: 20

Miejsce zajęć: Połowa sali gimnastycznej (10m x10m)

Czas trwania: 45 min.

Przybory i przyrządy: materace, ławeczka i drabinki

Cele podstawowe:

  1. W zakresie umiejętności: Uczeń potrafi wykonać samodzielnie stanie na rękach

  2. W zakresie motoryczności: Uczeń kształtuje zwinność i równowagę

  3. W zakresie wiadomości: Uczeń zna zasady asekuracji w czasie ćwiczeń gimnastycznych

  4. W zakresie wychowania: Uczeń chętnie współpracuje w grupie i z nauczycielem

Tok lekcji

Zadania szczegółowe

Dozowanie

metody

Uwagi org.-metodyczne

1. Zorganizowanie grupy

1. zbiórka

2. powitanie grupy

3. sprawdzenie obecności

3'

Sprawdzenie obuwia i stroju zmiennego

2. Motywacja do zajęć

1. podanie tematu zajęć

2'

3. Rozgrzewka

1. zabawa berek przyjaciel

  • przebieg: nauczyciel wybiera berka i na sygnał goni pozostałe dzieci. Dzieci, aby uniknąć złapania dobierają się w pary.

2. bieg dookoła sali

3. bieg z krążeniem RR w przód, tył, naprzemianstronne

w biegu na sygnał przysiad i wyskok w górę

4.stanie w rozkroku skłony T w przód z pogłębieniem

5.krążenie bioder

6.w siadzie rozkrocznym skłony do N prawej, lewej

7.w podporze leżąc przodem ugięcia ramion (pompki)

8.wierzganie konika

9.pokarz jak zachowują się koguty w czasie walki

10.leżąąc tyłem pokaż nogami ruch jazdy na rowerze

11.przeskoki przez partnera

10'

zabawowo-klasyczna

zadaniowo-ścisła

Ruchowej ekspresji twórczej

Bezpośredniej celowości ruchu

Ustawienie w rozsypce

Ćw. w parach

4. Kształtowanie umiejętności , doskonalenie sprawności

Podział uczniów na cztery zastępy

1.przewrót w przód

2.materac pod drabinkami stanie na RR z uniku podpartego

3.przeskoki obunóż przez ławeczkę (jak najszybciej)

4.stanie na RR z uniku podpartego, a następnie próba wykonania stania na rękach z zamachem

Następnie każdy z uczniów pokazuje nauczycielowi w jakim stopniu opanował stanie na RR

25'

Bezpośredniej celowości ruchu

Ustawienie w formie obwodu stacyjnego. Zmiana stacji następuje co 2,5min.

Uczniowie powinni zwracać uwagę na asekurację

5. Uspokojenie organizmu

1.stanie na nodze prawej, a nogą lewą kreślenie swojego imienia

2.wznos RR w górę i chodzenie na palcach (wkręcanie żarówek)

3'

Bezpośredniej celowości ruchu

6. Czynności organizacyjne

1.uporządkowanie sali

2.zbiórka

3.omówienie zajęć

4.porzegnanie grupy

2'


