T 41


Z A T W I E R D Z A M Koszalin dn. ............................

.................................................

ZEZWALAM NA WYKORZYSTANIE

Grupa szkoleniowa

Data

Podpis

Grupa szkoleniowa

Data

Podpis

PLAN-KONSPEKT

do przeprowadzenia zajęć z przedmiotu kształcenie obywatelskie

TEMAT 41: PODSTAWOWE RELIGIE ŚWIATA.

CEL: 1. Zapoznać żołnierzy z podstawowymi religiami świata.

2. Wpajać zasady tolerancji wobec innych religii świata.

METODA: Wykład z elementami pogadanki.

CZAS: 2 x 45'.

MIEJSCE: Świetlica.

ZAGADNIENIA SZKOLENIOWE:

  1. Rozpoczęcie zajęć.

  2. Pojęcie religii, podział i jej pochodzenie.

  3. Podstawowe religie współczesnego świata.

  4. Wiara Chrześcijańska, jej geneza i odłamy.

  5. Zakończenie zajęć.

LITERATURA: Teologia dla szkół średnich „Być chrześcijaninem dziś”,

„Religie Wschodu”, „Dzieje chrześcijaństwa w zarysie”.

ZABEZPIECZENIE MATERIAŁOWE: Plan-konspekt.

Lp.

Treść zagadnień - Czas realizacji

Wskazówki org. - met.

CZĘŚĆ WSTĘPNA - 10'

1.

ROZPOCZĘCIE ZAJĘĆ - 10'

  • Rozpoczęcie zajęć;

  • Przyjęcie meldunku;

  • Sprawdzenie obecności;

  • Sprawdzenie wyglądu zewnętrznego;

  • Podanie tematu zajęć i zagadnień szkoleniowych.

Prowadzi dowódca baterii

(dowódca plutonu).

Przyjmuję meldunek od

dowódcy plutonu

(dowódcy drużyny).

CZĘŚĆ ZASADNICZA - 75'

2.

Pojęcie religii, podział i jej pochodzenie.

Prowadzi dowódca baterii

(dowódca plutonu).

Po podaniu zagadnienia przystępuję do omawiania podzagadnień wykorzystu-jąc metodę wykładu
z elementami pogadanki.

3.

Podstawowe religie współczesnego świata.

Prowadzi dowódca baterii

(dowódca plutonu).

Po podaniu zagadnienia przystępuję do omawiania podzagadnień wykorzystu-jąc metodę wykładu
z elementami pogadanki.

4.

Wiara Chrześcijańska, jej geneza i odłamy.

Prowadzi dowódca baterii

(dowódca plutonu).

Po podaniu zagadnienia przystępuję do omawiania podzagadnień wykorzystu-jąc metodę wykładu
z elementami pogadanki.

CZĘŚĆ KOŃCOWA - 5'

5.

ZAKOŃCZENIE ZAJĘĆ - 5'

  • Przypomnienie tematu zajęć i zagadnień szkoleniowych;

  • Wyróżnienie najlepszych żołnierzy;

  • Podanie zadań na samokształcenie;

  • Podanie terminu i tematu następnych zajęć;

  • Odpowiedzi na pytania żołnierzy.

Prowadzi dowódca baterii

(dowódca plutonu).

Podsumowuję przebieg zajęć.

Odpowiadam na pytania
i niejasności.

O P R A C O W A Ł :

............................................................


