4 jak bezpiecznie poruszać sie po drogach, scenariusze zajęć kl. I-III

Pobierz cały dokument
4.jak.bezpiecznie.poruszac.sie.po.drogach.doc
Rozmiar 63 KB

Fragment dokumentu:

Scenariusz zajęć zintegrowanych

Data: 10.09.08r.

Prowadząca: Agnieszka Wyrwa

Klasa: I c

Krąg tematyczny: Bądź rozważny na drodze

Temat dnia: Jak bezpiecznie poruszać się po drogach?

Cele zajęć:

Ogólne:

  • Zapoznanie z sygnalizatorem świetlnym i wybranymi znakami drogowymi

  • Doskonalenie zasad ruchu drogowego, które obowiązują pieszych

  • Kształtowanie zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię

  • Kształtowanie postawy noszenia znaków odblaskowych

  • Doskonalenie dzielenia wyrazów na sylaby

  • Kształtowanie pisania liter O,o

  • Kształtowanie motoryki ręki - cięcie papieru po linii prostej i krzywej, łączenie elementów papieru za pomocą sklejania

  • Umuzykalnienie poprzez osłuchanie się z motywami muzycznymi

  • Nauczenie piosenki znaczki odblaskowe techniką Gordona

Szczegółowe:

Uczeń:

  • Zna i przestrzega zasady ruchu drogowego, które obowiązują pieszych

  • Zna zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię

  • Zna zasady przechodzenia przez jezdnię w miejscu, gdzie nie ma wyznaczonego przejścia dla pieszych

  • Doskonali dzielenie wyrazów na sylaby

  • Doskonali pisanie liter O,o

  • Kształtuje motorykę ręki

  • Umie piosenkę Znaczki odblaskowe

Metody pracy: ćwiczeniowa, podająca, problemowa, aktywizująca

Formy pracy uczniów: Zbiorowa, indywidualna, grupowa

Środki dydaktyczne: Podręcznik z ćwiczeniami „Ja i moja szkoła” klasa I cz.1, Domowniczek „Ja i moja szkoła” klasa I cz. 1, tablice demonstracyjne MAC świat wokół nas, latarka, sygnalizator świetlny, znaki drogowe, znaczek odblaskowy, gitara, kartki z ćwiczeniami

Przestrzeń edukacyjna: sala lekcyjna, boisko szkolne

Literatura:

  • Przewodnik metodyczny Ja i moja szkoła klasa I część 1,

  • A Nehring, L. Sawicka, A.Szelągowska - Strzyga Uczyć ciekawiej to znaczy jak? Aksjomat

Zakładane cele

Zadania dla uczniów

Czynności uczniów

Obszar aktywności

Uwagi

Wprowadzenie do tematu zajęcia, doskonalenie wypowiedzi ustnej

Wzbogacanie słownictwa

Nauczyciel pokazuje sygnalizator świetlny

Zadaniem dzieci jest podanie co oznacza dany kolor

Jak nazywa się taki znak?

Jest to sygnalizator który służy samochodom

Piesi na przejściu dla pieszych mają taki sygnalizator: nauczyciel pokazuje sygnalizator na przejściu dla pieszych

Znaki drogowe - przejście dla pieszych, stop

Czym wyróżniają się te znaki?

Podają kiedy należy stać, kiedy przygotować się do ruszenia i kiedy ruszać

Sygnalizator świetlny


Pobierz cały dokument
4.jak.bezpiecznie.poruszac.sie.po.drogach.doc
rozmiar 63 KB