Kon - Przerzut bokiem, STUDIA, Konspekty, kons. Gimnastyka, Kons - gimn


KAROŃ KATARZYNA Gr.II B

KONSPEKT LEKCJI

TEMAT: NAUCZANIE PRZERZUTU BOKIEM.

Klasa : VI

Płeć : chłopcy

Ilość: 13

Miejsce: sala gimnastyczna

Czas: 45min.

Przybory: ławeczki gimnastyczne, skakanki

CELE GŁÓWNE LEKCJI:

1.UMIEJĘTNOŚCI: uczeń potrafi wykonać uproszczony przerzut bokiem z obniżonej pozycji wyjściowej

2.MOTORYCZNOŚĆ: uczeń potrafi szybko i poprawnie wykonać uproszczony przerzut bokiem

3.WIADOMOŚCI: uczeń poznaje podstawowe wiadomości z zakresu asekuracji współćwiczącego

4.AKCENT WYCHOWAWCZY: uczeń dba o bezpieczeństwo swoje i współćwiczących

TOK LEKCJI

ZADANIA SZCZEGÓŁOWE

DOZOW.

UWAGI ORG-METOD

1.Zorganizowa-nie grupy i spr-

awdzenie goto-

wości do zajęć.

2.Motywacja do aktywnego

udziału w lekcji.

3.Rozgrzewka.

4.Kształtowanie

umiejętności, doskonalenie sprawności.

1.Zbiórka .

2.Powitanie „ czołem grupa”.

3.Sprawdzenie obecnosci.

1.Podanie tematu lekcji.

2.Pokaz motywacyjny nowego elementu.

1.Zabawa ożywiająca „Berek ranny”- berek

oznaczony szarfą stara się kogoś schwy-

tać, osoba dotknięta nie tylko staje się

berkiem, ale musi się trzymać jedną ręką

za dotknięte miejsce.

2.Bieg dookoła sali. W biegu na przemian

stronne krążenia ramion w przód i w tył.

3.W postawie zasadniczej krążenia nadga-

rstków.

4.Ćw.RR-postawa zasadnicza przodem do

drabinki, swobodny (bezwładny) opad na

drabinkę, powrót poprzez odepchnięcie

się od drabinki do postawy.

5.Ćw.T.-postawa rozkroczna, opad T z opa-

rciem RR na drabinkach, pogłębienie i

powrót do postawy.

6.Ćw. NN.- postawa zasadnicza , twarzą do

drabinek, RR trzymają drabinkę na wyso-

kości bioder, wykonujemy przysiady

7.Ćw.TT stajemy prawym bokiem do dra-

binki, prawa noga oparta na wysokości

biodra, skrętoskłon do Np. i skłon do Nl

po chwili zmiana nogi.

8.Ćw. RR i NN-wejście na drabinkę i zej-

ście samymi rękami.

9.Ćw. T-postawa zasadnicza,krążenia TT w

prawą i lewą stronę.

10.Ćw.równoważne- postawa zaszdnicza,

RR trzymają drabinkę, odmachy Np.i

Nl w tył.

11.Podskoki „Pajacyki”.

STANOWISKO I

Ćwiczący doskonalą przewroty: w przód z

przysiadu podpartego do przysiadu podpar-

tego.

-j.w. w tył

-przewrót w tył z siadu skulonego do siadu

klęcznego.

STANOWISKO II

Ćwiczący doskonalą stanie na rękach przy

drabinkach z asekuracją współćwiczącego.

2 min.

2 min.

10 min

Sprawdzenie stro-jów sportowych .

Podział grupy na

cztery zastępy.

Na sygnał prowa-

dzącego rozpo-

częcie i zakoń-

czenie ćwiczenia

na danym stano-

wisku.


5.Uspokojenie

organizmu.

6.Czynności

organizacyjno-

wychowawcze.

7.Nastawienie

do samodzielnej

pracy.

STANOWISKO III

Nauczanie przerzutu bokiem:

-przeskoki zawrotne z półprzysiadu

-przeskoki zawrotne przez ławeczkę

-w rozkroku, RR w bok wznos Np. w bok

z jednoczesnym pochyleniem TT w przeci-

wną stronę. Ułożenie dłoni na ziemi i wy-

konanie uproszczonego przerzutu bokiem .

-j.w w tym, że podczas wznoszenia nogi

równocześnie odchylamy TT w przeciwną

stronę, skręcając głowę w stronę wzniesio-

nej nogi. Próby wykonania przerzutu o prostych nogach.

STANOWISKO IV

Dowolne przeskoki przez skakankę.

Zabawa uspokajająca,,Minutka''-ćwiczący

leżą tyłem zamykają oczy i starają się

wyczuć kiedy upłynie 1 minuta.

1.Uporządkowanie sali.

2.Zbiórka.

3.Pożegnanie „czołem grupa”

Zachęcenie do wykonywania prostych ćwi-

czeń gimnastycznych w domu.

28 min

1 min.

1 min.

1 min.

Nauczyciel kory-

guje błędy i zwra-

ca uwagę na pop-

rawność wykony-

wania ćwiczeń.

Przejścia między

stanowiskami

prowadzący uro-

zmaica różnoro-

dnymi ćwiczenia-

mi(w podskokach

,na czworakach,

czołgając się).

-w rozsypce

1


