Reg 2, Regulamin rozgrywek ligi amatorskiej w piłkę siatkową powiatu piaseczyńskiego

Organizatorzy:

1. Nowicki Jacek tel. 754- 51-12

2. Aleksander i Piotr Tabor tel. 717-73-38

System rozgrywek

1. Udział brać mogą wszyscy za wyjątkiem zawodników grających w lidze zawodowej. Osoby niepełnoletnie muszą pozostawać pod opieką dorosłych.

2. Uczestnictwo jest dobrowolne i na własną odpowiedzialność. Uczestnicy powinni posiadać zaświadczenia lekarskich o braku przeciwwskazań do aktywności sportowej.

3. Rozgrywki toczyć się będą w rundach jesiennej i wiosennej w systemie „każdy z każdym”.

4. Spotkania obywać się będą do3 wygranych setów zgodnie z obowiązującymi przepisami w piłkę siatkową. Za wygrane spotkanie przyznawane będą 2 pkt., za przegrane 0 pkt.

O ostatecznej wygranej w lidze decyduje ilość punktów, następnie stosunek setów i punktów w setach.

1. Rozgrywki sędziowane są w systemie koleżeńskim, osobę pełniącą rolę sędziego zapewnia gospodarz spotkania.

2. Drużyny mające spotkać się w danej kolejce mają 2 tygodnie na rozegranie meczu. Miejsce i dokładną datę spotkania ustalają zainteresowane strony.

3. W przypadku nie stawienia się jednej drużyny na wcześniej umówione spotkanie, orzekany będzie walkower 3-0 w meczu i 25-0 w każdym secie. Jeżeli spotkanie nie dojdzie do skutku z przyczyn organizacyjnych, to zostaje ono przełożone na następną kolejkę. Jeżeli znów nie dojdzie do skutku z przyczyn organizacyjnych, to zostaje uznane za nie odbyte i obu drużyną nie przyznaje się żadnych punktów.

Zgłoszenia

1. Do drużyny zgłoszona może być dowolna liczba zawodników, przy czym w spotkaniu uczestniczyć musi minimum 5 osób.

2. Jedna osoba nie może być zgłoszona do dwóch drużyn. Nie można w trakcie rozgrywek zmieniać drużyn.

3. Organizatorzy proszą o wyznaczenie w każdej drużynie osoby odpowiedzialnej za czynności organizacyjne.