Obwód ćwiczebny, KONSPEKT


KONSPEKT

TEMAT: NAUKA STANIA RR - OBWÓD ĆWICZEBNY

KLASA: VIII (dziewczęta)

MIEJSCE ĆWICZEŃ: sala gimnastyczna

CZAS LEKCJI:

LICZBA ĆWICZĄCYCH:

PRZYRZĄDY I PRZYBORY: skakanki, materace ławeczki, piłki lekarski,

CELE GŁÓWNE:

  1. MOTORYCZNOŚĆ: siła , zmienność

  2. UMIEJĘTNOŚCI: kształtowanie, ładnej sylwetki - ćw. na poszczególne partie mięśniowe

  3. WIADOMOŚCI: nauka stania na RR

  4. AKCENT WYCHOWAWCZY: bezpieczeństwo asekuracja przy ćwiczeniach

TOK LEKCJI

ZADANIA SZCZEGÓŁOWE

DOZOWANIE

UWAGI

I Cz. wstępna

  1. zorganizowanie grupy

  2. Motywacja

  3. Rozgrzewka

  1. Zbiórka

  2. Powitanie

  3. Podanie tematu zajęć

  1. zabawa ożywiająca „berek w parach”

  • rozsypce skłony T w przód i tył

  • krążenie

  • krążenie bioder

  • siad prosty skłony w przód z dotknięciem głowy kolan

  • w parach , siad prosty w rozkroku naprzeciwko siebie dotykając się stopami i trzymając się za ręce 1 się kładzie i ciągnienie 2 (zmienne)

  • w parach siad tyłem chwytamy się pod ramiona 1 kładzie się na plecach 2

  • „walka kangurów”

  • w parach dotykamy się stopami jednej nogi, stoimy bokiem i trzymamy się za RR i trzymamy się za RR i przeciągamy się

  • podpór przodem, próba odbicia się z jednej nogi do stania

5'

10'

rozsypka

w parach

II Cz.

główna

  1. Stacja:

na materacu 1 leży, nogi ugięte w górze, dwójka rzuca piłkę na stopy 1, po 5 razy, następnie przechodzą do skakanki 20 skoków

  1. Stacja:

stanie na rękach z asekuracją

  1. Stacja

przerzut w przód i tył

  1. Stacja

przeskok rozkroczny przez kozła

  1. Stacja

  • na czworakach

  • na jednej ławeczce

  • przejście z zaznaczeniem ruchu tanecznego

60

III Cz. końcowa

  1. Ćw. uspakajające

  1. Czynności organizacyjne

  1. Zabawa „Kto zmieniał miejsca”

  2. Zebranie sprzętu

  1. Zbiórka

  2. Omówienie lekcji, skorygowanie najczęściej występujących błędów wyszczególnienie elementów trudnych przez uczennice, wyróżnienie najlepszych

  3. Pożegnanie

5


