kl VI, konspekty


Imię i nazwisko studenta: Izabela Talaga

PLAN LEKCJI

Temat: There is a garage next to my house.

Klasa: IV

Cele lekcji: W czasie lekcji uczniowie będą utrwalali nazwy pomieszczeń i elementy wyposażenia domu oraz konstrukcję zdań twierdzących, przeczących oraz pytań z użyciem struktury gramatycznej there is/there are.

Pomoce i dodatkowe materiały dydaktyczne: Podręcznik i ćwiczenia Steps in English 1, worksheet- The house

ETAPY LEKCJI

PRZEBIEG LEKCJI

Typ interakcji

Czas

CZYNNOŚCI WSTĘPNE

Powitanie i sprawdzenie obecności

Informacja o celach lekcyjnych

N K

2'

ROZGRZEWKA JĘZYKOWA

Sprawdzenie zadania domowego - Podpisanie pomieszczeń w domu.

4'

ĆWICZENIE

poznanych form i struktur gram., słownictwa

1.Nauczyciel dzieli tablicę na dwie części. Jedną z nich podpisuje: ROOMS a drugą FURNITURE. Na tablicy obok zawiesza nazwy pokoi oraz mebli. Nauczyciel zabiera jedną z nazw i pyta uczniów, którzy decydują, do której kategorii należy przyporządkować poszczególne nazwy. Następnie nauczyciel przypina ją magnesem w odpowiedniej kolumnie.

2. Uczniowie podzieleni na 2 zespoły układają:

a) nazwy z pierwszej kolumny w kolejności alfabetycznej

b)nazwy z drugiej kolumny od najkrótszej do najdłuższej

3.Uczniowie zakreślają odpowiednią formę there is lub there are, np. There is/ are two bedrooms in the house.

N K

KN K

10'

UŻYWANIE poznanych form i struktur gram., słownictwa

1.Uczniowie mają za zadanie ułożenie pytań i zapisanie ich z użyciem is there i are there. Następnie zapisują krótkie odpowiedzi zgodnie z prawdą. (np. Is there a computer in your classroom? No, it isn't)

2. Uczniowie dopasowują podane nazwy przedmiotów do odpowiednich miejsc na obrazku i piszą zdania na temat tego, gdzie sie znajdują

3.Worksheet- Opis pokoju na podstawie obrazka (4 zdania) z użyciem konstrukcji there is/there are.

N K

15'

ROZUMIENIE ZE SŁUCHU:

- przed słuchaniem

- słuchanie

- po wysłuchaniu

Nauczyciel rozdaje uczniom kartki papieru. Uczniowie rysują projekt pokoju, zgodnie z opisem czytanym przez nauczyciela. Następnie porównują swoje obrazki z parterem. Nauczyciel zadaje pytania do obrazka: Is there a table next to the bed? Uczniowie odpowiadają krótkimi odpowiedziami.

KN K

10'

ZADANIE REZERWOWE:

Uczniowie uzupełniają luki w zdaniach wpisując is lub are, np. there ….. four books on the table (are)

PRACA DOMOWA

Narysuj swój pokój i opisz go w pięciu zdaniach.

3'

UWAGI


