SCENARIUSZ ZAJĘĆ - EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA - MONOGRAFIA LICZBY 9(1), MATERIAŁY DO ZAJĘĆ, KONSPEKTY I SCENARIUSZE ZAJĘĆ

Pobierz cały dokument
scenariusz.zajec.edukacja.wczesnoszkolna.doc
Rozmiar 143 KB

Fragment dokumentu:

Nauczanie zintegrowane

Klasa I

Nauczyciel prowadzący: Ewa Banasiak

Temat: Monografia liczby 9. Dobieranie właściwych strojów na daną porę roku i okazję. Wyjaśnienie i ustalenie, co to znaczy być właściwie ubranym i na co to wpływa - zdrowie, wygoda , dobre samopoczucie. Gry i zabawy ruchowe związane z porami roku.

Cel główny: Poznanie liczby 9 w aspekcie kardynalnym, porządkowym i miarowym.

Cele operacyjne:

Uczeń

  • Zna liczbę 9 i poprawnie odwzorowuje odpowiadającą jej cyfrę (A)

  • Liczy w zakresie 9, przelicza i porównuje liczbę elementów w zbiorach (B)

  • Rozumie pojęcie liczby 9 w trzech aspektach: kardynalnym, porządkowym, miarowym (B, C)

  • Wie, że ubranie powinno być dostosowane do pogody (C)

Standardy wymagań:

Podstawowe:

  • Zna liczbę 9 i popełnia nieznaczne błędy podczas odwzorowywania odpowiadającej jej cyfry

  • Liczy w zakresie 9, przelicza i porównuje liczbę elementów w zbiorach

  • Rozumie pojęcie liczby 9 w wybranych aspektach

  • Wie, że ubranie powinno być dostosowane do pogody

Ponadpodstawowe:

  • Zna liczbę 9 i poprawnie odwzorowuje odpowiadającą jej cyfrę

  • Sprawnie liczy w zakresie 9

  • Rozumie pojęcie liczby w trzech aspektach: kardynalnym. Porządkowym i miarowym

  • Rozumie potrzebę i dostosowuje swoje ubranie do warunków atmosferycznych

Metody pracy:

Aktywizujące integrujące grupę „Iskiereczka”,

Aktywizujące technika „Kuli śniegowej” „Mówiąca ściana”

Aktywizujące gry i zabawy dydaktyczne, metoda symulacji- inscenizacja

Praktyczne ćwiczenia przedmiotowe

Podział metod nauczania wg Szloska.

Forma pracy:

Zbiorowa jednolita, indywidualna zróżnicowana

Pomoce dydaktyczne:

Ilustracje bałwanków, wiersz „Dziewięć bałwanków” Anny Łady Grodzickiej,

Karty pracy do monografii liczby 9, liczmany dla każdego ucznia, karteczki z liczbami od 1 do 9, arkusze szarego papieru do zabawy „Mówiąca ściana”

dzwonki.

Przebieg lekcji:

1.Powitanie.

2.Integracja grupy - dzieci wspólnie z nauczycielką przekazują sobie „Iskierkę” życząc sobie coś miłego.

3.Umieszczenie na tablicy sylwet bałwanków w szeregu. Przeliczanie i umieszczenie cyfry 9 obrazującej liczbę bałwanków, oraz napisu Bałwanki. Wysłuchanie wiersza „Dziewięć bałwanków”

Dziewięć Bałwanków

Ten pierwszy bałwanek

Ma brzuszek pękaty,

I pasek szeroki,

Co dostał od taty.

Ten drugi bałwanek


Pobierz cały dokument
scenariusz.zajec.edukacja.wczesnoszkolna.doc
rozmiar 143 KB