Marek Biesiada 15. 01. 2007
Konspekt lekcji WOS
w klasie II A
Temat: Potrzeba przyjaźni
Cele dydaktyczno-wychowawcze.
Po lekcji uczeń:
rozwijanie postawy empatii
w kontaktach międzyludzkich
przekonanie uczniów, że warto mieć przyjaciela
kształcenie umiejętności słuchania tego, co chcą nam powiedzieć inni
Metody:
praca w grupach „Kodeks prawdziwego przyjaciela”.
Środki dydaktyczne:
podręcznik
Tok lekcji:
Czynności nauczyciela |
Czynności uczniów |
Uwagi |
1 |
2 |
3 |
I. Czynności organizacyjno - porządkowe.
|
|
|
|
Odpowiadają wyznaczeni uczniowie |
|
Temat: Potrzeba przyjaźni
1. Potrzeba przyjaźni
2. Spotkanie i wzajemność
3. Poziom komunikowania się
4. Narodziny przyjaźni
5. O warunkach trwałej przyjaźni
6. „Czy to jest przyjaźń? Czy to jest kochanie?”
|
Uczniowie zapisują temat do zeszytu.
Uczniowie czytają tekst z podręcznika: Wiedza..., Poznań 2002, s. 87-88. Uczniowie odpowiadają na zadane przez nauczyciela pytanie. 1. Potrzeba przyjaźni
Uczniowie czytają tekst z podręcznika: Wiedza..., Poznań 2002, s. 89-90. Uczniowie odpowiadają na zadane przez nauczyciela pytanie. 2. Spotkanie i wzajemność
Uczniowie czytają tekst z podręcznika: Wiedza..., Poznań 2002, s. 90-92. Uczniowie odpowiadają na zadane przez nauczyciela pytanie. 3. Poziom komunikowania się
Uczniowie czytają tekst z podręcznika: Wiedza..., Poznań 2002, s. 93-94. Uczniowie odpowiadają na zadane przez nauczyciela pytanie. 4. Narodziny przyjaźni
Uczniowie czytają tekst z podręcznika: Wiedza..., Poznań 2002, s. 94-95. Uczniowie odpowiadają na zadane przez nauczyciela pytanie. 5. O warunkach trwałej przyjaźni
Uczniowie czytają tekst z podręcznika: Wiedza..., Poznań 2002, s. 96-98. Uczniowie odpowiadają na zadane przez nauczyciela pytanie. 6. „Czy to jest przyjaźń? Czy to jest kochanie?” |
Przytoczyć stwierdzenie angielskiego pisarza z podręcznika ze s. 87. |
|
Odpowiadają wyznaczeni uczniowie |
|
V. Zadanie pracy domowej
|
|
|
VI. Ocena pracy uczniów na lekcji. |
Odpowiadają wyznaczeni przez nauczyciela uczniowie, którzy mogą posługiwać się podręcznikiem i zapisem w zeszytach. |
Uczniowie aktywni otrzymują oceny. |
2