piłka nożna, 35-PN-Naucznie przyjecia piłki, Konspekt lekcji pływania


Konspekt lekcji: 35

Data: 09.10.2007

Temat: Nauczanie przyjęcia piłki toczącej się

Dyscyplina: Piłka nożna

Klasa/płeć: IIB / M

Ilość uczniów: 16

Miejsce ćwiczeń: sala gimnastyczna

Czas:45min

Przybory: piłki

Cele główne:

1.Umiejętności: Uczeń potrafi przyjąć piłkę

2.Motoryczność: Zwinność, szybkość

3.Wiadomości: Uczeń zna technikę przyjęcia piłki

4.Akcenty wychowawcze: współdziałanie w zespole

Imię i nazwisko prowadzącego: Łukasz Biliński


Tok lekcji

Zadania szczegółowe

Dozow.

Uwagi organizacyjno-metodyczne

1.Część organizacyjna

1.Zbiórka

2.Powitanie

3.Sprawdzenie liczby ćwiczących.

2 min.

w dwuszeregu wzdłuż linii bocznej boiska

kontrola obuwia i ubioru

2.Nastawienie do lekcji

1.Podanie tematu.

2.Motywacja do aktywnego udziału w lekcji.

1 min.

3.Rozgrzewka

  1. „Piłka ręczna”- Dwie drużyny grają na pomniejszonym polu, piłkę można łapać i podawać tylko jedną ręką, po 20 podaniach drużyna zdobywa punkt.

  2. w postawie stojąc podania piłki rękami jednocześnie

  3. w postawie stojąc podrzut piłki w górę i chwyt oraz podanie piłki do partnera

  4. w postawie stojąc jeden z partnerów podaje piłkę RR drugi NN

  5. w siadzie prostym na przeciwko siebie odbicie od podłoża i chwyt piłki partnera

  6. w siadzie prostym na przeciwko siebie odbicie od podłoża i podbijanie piłki

  7. podbijanie piłki lewą i prawą NN na sygnał zmiana piłek

  8. podbijanie piłki głową na sygnał zmiana piłek

  9. w leżeniu przodem podania piłki jednoczeście jedną ręką przez skłon T w tył

  10. podanie piłki do partnera poprzez skłon T w tyłi wyrzut piłki między NN

  11. w siadzie równoważnym podawnie piłek między sobą NN

  12. naśladowanie ruchów partnera z piłką

12min.

Rozpoczęcie i zakończenie zabawy na sygnał.

w parach z dwoma piłkami.

4.Kształtowanie umiejętności i doskonalenie sprawności

Pokaz i objaśnienie przyjęcia piłki podeszwą.

1. Zawodnicy na zewnątrz prowadza piłkę podeszwą do środkowych zostawiają im piłkę, środkowi wykonują to samo ćw.

2. Zawodnicy na zewnątrz podaje piłkę wew.cz.stopy, a zawodnicy w środku przyjmują piłkę podeszwą i zamieniają się miejcami z zewnętrznymi.

3. To samo ćw. tylko po przyjęciu piłki obrót o 180 stopni do wewnątrz i podanie do partnera .

4. To samo ćw.tylko po przyjęciu piłki obrót o 180 stopni na zewnątrz i podanie do partnera.

5. Zawodnicy na zewnątrz podają piłkę, środkowi przyjmują piłkę podeszwą i zmieniają się miejscami w grupach, mijąjąc się wykonują zwód, a następnie podają do zewnętrznego i biegną przyjęć piłkę do drugiego zewnętrznego.

6. To samo ćw. tylko jedna grupa podaje piłkę na głowę i po wykonaniu ćw dwa razy zmiana w grupach.

7. Podania jak na rysunku wszystkie piłki przyjmujemy wew.cz.stopy.

8. Gra 4X4 bramka po przyjęciu piłki podeszwą liczy się podwójnie.

2min.

2min.

2min.

2min.

3min.

3min.

3min.

9min.

ustawienie w czwórkach dwójka w środku oraz dwójka na zewnątrz która posiada piłkę.

w tym samym ustawienu tylko ćwiczymy w dwóch grupach po czterech.

gra w czwórkach po trójkącie

5.Uspokojenie organizmu

1. Każdy z ćwiczących stara się jak najdłużej utrzymać piłkę w powietrzu podbijając ją nogami lub głową

2 min.

ustawienie w rozsypce

6.Część organizacyjno-porządkowa

1.Zbiórka i sprawdzenie stanu liczebnego.

2.Omówienie lekcji, zwrócenie uwagi na błędy.

3.Pochwała uczniów najlepiej wykonujących ćwiczenie.

1 min.

w szeregu na linii bocznej boiska

7.Nastawienie do aktywności

1. Zachęcenie uczniów do samodzielnych ćwiczeń w czasie wolnym.

1 min.


