Regulaminy, Chwyty bronią plutonu. Marsz krokiem defiladowym, zwykłym i dowolnym, Zatwierdzam


Zatwierdzam

D-ca kompanii

Zezwalam na korzystanie

Rok szkolny

Stopień, imię i nazwisko

Data

Podpis

..........................

podpis

dn. ......................

PLAN KONSPEKT

do przeprowadzenia zajęć z musztry

Temat:

Cel:

Forma:

Czas:

Miejsce:


Pomoce

Szkoleniowe:

Chwyty bronią plutonu. Marsz krokiem defiladowym, zwykłym i dowolnym

  • nauczyć podchorążych chwytów bronią,

  • doskonalić wcześniej poznane zagadnienia z musztry,

  • kształtować właściwe nawyki i dyscyplinę wojskową.

Ćwiczenia praktyczne.

45 minut

Plac musztry CSŁiI

„Regulamin musztry SZRP”

,,Nauczanie regulaminu ogólnego i musztry” - poradnik metodyczny.

WSKAZÓWKI ORGANIZACYJNO- METODYCZNE

  1. zwracam uwagę na czynności wykonywane przez szkolonych,

  2. zwracam uwagę na wcześniej poznane elementy z musztry

  3. utrymywać wysoką dyscyplinę szkoleniową

PLAN ZAJĘĆ

L.p.

Czas

Zagadnienia

I

II

III

5 min.

35 min.

5 min.

Część wstępna

Część główna

  1. Chwyt bronią plutonu.

  2. Marsz krokiem defiladowym, zwykłym i dowolnym.

Część końcowa

PRZEBIEG ZAJĘĆ

L.p.

Zagadnienia

i czas

Treść

Wskazówki

organizacyjno-metodyczne

I

Część wstępna

5 min.

  • Przyjęcie meldunku o gotowości plutonu do zajęć,

  • Sprawdzenie obecności i wyglądu zewnętrznego,

  • Zadaję pytania kontrolne:

  1. Zademonstrować chwyty bronią

  2. Omówić i zademonstrować marsz krokiem defiladowym, zwykłym i dowolnym.

  • Podsumowanie pytań kontrolnych

  • Podanie tematu, celu i organizacji zajęć

Meldunek składa pomocnik dowódcy plutonu, następnie

ochotnicy lub wybrani żołnierze odpowiadają na pytania kontrolne i wystawiam oceny.

Uczestniczą wszyscy żołnierze.

II

Część główna

30min.

1. Chwyty bronią plutonu.

Przypominam słuchaczom na jakie komendy wykonuje się chwyty bronią: przez plecy - Broń!, na pas - Broń!, przez pierś - Broń!, połóż - Broń!, za - Broń!.

Po przypomnieniu komend żołnierze przystępują do ćwiczeń praktycznych. Zwracam uwagę na równomierność wykonywania ćwiczeń. Żołnierze mający problemy z chwytami bronią ćwiczą indywidualnie

  1. Marsz krokiem defiladowym, zwykłym i dowolnym.

Ćwiczą z plutonem marsz krokiem defiladowym, zwykłym i dowolnym. Zwracam uwagę na krycie, równanie oraz na odpowiednie temp marszu.

Żołnierze stoją na zbiórce w dwuszeregu

Zwracam uwagę na wysoką dyscyplinę

Zwracam uwagę na wysoką dyscyplinę

III

Część końcowa

5 min.

  • Podaję stopień opanowania tematu

  • Wskazuję najczęściej popełniane błędy

  • Wskazuję najlepiej ćwiczących i odstających,

  • Stawiam zadania na naukę własną,

- Przyjęcie meldunku o zakończeniu zajęć.

Zwracam uwagę na wysoką dyscyplinę podczas omawiania zajęć,

Żołnierze stoją w dwuszeregu

Meldunek składa pomocnik dowódcy plutonu.

Opracował

.............................................


