Konspekt lekcji
dyscyplina: piłka ręczna
Temat: Nauka kozłowania w piłce ręcznej
Klasa:
Liczba ćwiczących:
Miejsce ćwiczeń: sala gimnastyczna
Czas trwania: 45 min
Cele główne:
Umiejętności: zadanie główne- nauka kozłowania
zad. dodatkowe- doskonalenie podań i chwytów w miejscu i w ruchu
Wiadomości: przepisy dotyczące kozłowania
Motoryczność : kształtowanie siły szybkości i koordynacji ruchowej
Akcent wychowawczy: samokontrola i jej rola w samodoskonaleniu
Tok lekcji |
Treść i zakres zadań |
Czas |
Uwagi |
Cz. I wstępna 1.Zorganizowanie grupy 2. Nastawienie do aktywnego udziału w lekcji 3. Rozgrzewka |
- zabawa ożywiająca (trzeci zbędny) - bieg dookoła sali - krążenia piłki wokół T
|
3 min
12 min |
Ustawienie na wyznaczonej linii
Zwrócenie uwagi na poprawne wykonywanie ćwiczeń |
Cz. II główna 4. Kształtowanie umiejętności i doskonalenie sprawności fizycznej
|
Nauczyciel omawia i demonstruje technikę kozłowania Ćw. zabawowe -każdy uczeń kozłuje piłkę w dowolnym kierunku starając się wybić piłkę drugiej osobie kozłującej Ćw. w formie ścisłej -uczniowie podzieleni na kilka zespołów stoją w rzędach. Kozłują piłkę do chorągiewki i wracają kozłując raz prawą raz lewą ręką. 4-5 m przed zespołem następuje podanie półgórne do partnera z rzędu. -w rzędach po dwie osoby, jedna kozłuje piłkę w biegu a drugi biegnie przed nim i pokazuje liczbę palców. Kozłujący podaje ilość. -w rzędach naprzeciw siebie między rzędami chorągiewki. Pierwsi z rzędów kozłują omijając przeszkody i podają pierwszemu z rzędu.
-w rzędach naprzeciw siebie, z boku współćwiczący. Pierwsi z rzędu kozłują i podają do niego piłkę, biegną otrzymując od niego piłkę następnie kozłują i podają partnerowi. -ćwiczący z piłkami rozstawiają się naprzeciw luźno rozsypanej grupy obrońców. Atakujący kozłują pomiędzy obrońcami którzy starają się temu przeszkodzić
-Gra szkolna.
|
20 min |
xxx
xxx
xxx
xxx xxx
xxx xxx
xxx xxx x
xxx xxx x
o o o x o o o x o o |
Cz. III końcowa 5. Ćwiczenia uspokajające 6. Czynności organizacyjne 7.Nastawienie do samodzielnego wykonywania ćwiczeń. |
|
5 min |
|