KON, MINIKOSZ, ZABAWY DOC


KONSPEKT LEKCJI NR 15

TEMAT: Mini koszykówka. Zastosowanie kozłowania w grach i zabawach.

CELE GŁÓWNE LEKCJI:

1.UMIEJĘTNOŚCI: UU uczą się kozłować w różnych warunkach i sytuacjach, do -

skonalenie podań i chwytów.

2.MOTORYCZNOŚĆ: koordynacja, wytrzymałość

3.WIADOMOŚCI: podstawowe przepisy gry w koszykówkę - błąd kroków

4.AKCENT WYCH.: współdziałanie w drużynie

KLASA: III B

MIEJSCE: SALA GIMNASTYCZNA

CZAS: `45

L.ĆW.:

PRZYBORY I PRZYRZĄDY: PIŁKI KOSZYKOWE, MATERACE, STOJAKI

TOK LEKCJI

ZADANIA SZCZEGÓŁOWE

UWAGI ORG.-METOD.

1.Zorganizowanie grupy i sprawdz. gotowości do zajęć

Zbiórka - sportowe przywitanie

Skontrolowanie uczniów pod względem strojów i niebezpiecznych przedmiotów.

Szereg przed N

Czas na odłożenie tych przedmiotów.

2.Motywacja do uczestnictwa w lekcji

Podanie tematu lekcji.

Pogadanka na temat koszykówki i podstawowych przepisów gry.

Ustawienie j.w.

3.Rozgrzewka,

psychomotoryka,

profilaktyka.

Taka sama jak w konspekcie nr 1.

4.Kształtowanie umijętności,dosk. sprawności i rozw.

zdolności twórczych

Podział na trzy zespoły - wyścigi rzędów na długość sali.

Każdy rząd jedna piłka, start na sygnał N, kozłowanie RP do tyczki, powrót kozłowanie RL, przekazanie piłki.

Slalom między tyczkami , rzut na kosz do celnego, powrót z krążeniem piłki wokół bioder.

Kozłowanie RL, na wysokości tyczki podanie oburącz o ścianę, powrót kozłowanie RP tyłem.

Kozłowanie naprzemianstronne do tyczki , powrót przekładanie piłki między NN.

Gra drużynowa - dwa materace leżące pod koszami, zespół będący w posiadaniu piłki ma z jak najlepszej pozycji wrzucić ją z góry na leżący materac, którego broni drużyna przeciwna

Zasady: piłkę podajemy i chwytamy, nie faulujemy przeciwnika, wolno uderzać w piłkę , gdy popełnimy błąd to strata piłki, piłki nie wolno kozłować, ani przetrzymywać , lecz jak najszybciej podać do partnera w dogodnej pozycji.

Przez odliczenie.

Zespół ostatni wykonuje karę wymyślaną przez N.

W czasie zabawy N cały czas zwraca uwagę na poprawność techniki.

Ustawienie na linii i odliczenie do dwóch.

N omawia podstawowe przepisy. W

Sędziuje N i daje wskazówki UU na bieżąco.

5.Uspokojenie org.

Rzuty osobiste z linii przerywanej do dwóch celnych.

Kto trafi odkłada piłkę i ustawia się na linii.

6.Czynności org.-wychowawcze.

Przypomnienie o podstawowych przepisach gry W.

Pochwała najlepiej ćwiczących.

Ustawienie j.w.

7.Nastawienie do zadań i ćwiczeń w czasie wolnym.

Przypomnienie o ćwiczeniu poznanych elementów na boiskach szkolnych

Współpraca w drużynie najlepsza droga do zwycięstwa.

Sportowe pożegnanie.

Ustawienie j.w.


