KONSPEKT DO LEKCJI NR 25 I 27.
TEMAT: Doskonalenie pracy NN w poślizgu na piersiach.
CELE GŁÓWNE LEKCJI:
1.UMIEJĘTNOŚCI: praca NN w poślizgu na piersiach, doskonalenie poślizgu
2.MOTORYCZNOŚĆ: koordynacja, siła NN
3.WIADOMOŚCI: bezpieczeństwo na basenach
4.AKCENT WYCH.: higiena przed i po pływaniu
KLASA: I a, DZ i I b, DZ
MIEJSCE: basen
CZAS: `45
L.ĆW.:
PRZYBORY I PRZYRZĄDY: deski pływackie
TOK LEKCJI
|
ZADANIA SZCZEGÓŁOWE |
UWAGI ORG.-METOD.
|
1.Zorganizowanie grupy i sprawdz. gotowości do zajęć |
Zbiórka - sportowe przywitanie Sprawdzenie obecności sprawdzenie strojów sportowych
|
Ustawienie w szeregu przed N
|
2.Motywacja do uczestnictwa w lekcji |
Podanie tematu lekcji Omówienie przydatności pływania w życiu człowieka W. |
Ustawienie j.w. |
3.Rozgrzewka, psychomotoryka, profilaktyka. |
Ćwiczenia na lądzie : Wymachy RR w górę i w dół z jednoczesnym wspięciem na palce Rozkrok - skłony T w przód z pogłębianiem RR splecione za plecami - przysiady na całych stopach Rozkrok - krążenia bioder w prawo i w lewo Rozkrok - obszerne krążenia T w prawo i w lewo RR splecione w górze - skłony T w prawo i w lewo Natrysk Skok do wody na nogi Ustawienie w kole w środku basenu , najpierw tyłem, potem przodem - chlapanie partnerów wodą Wydechy do wody:
Wyścig na szerokość basenu:
„Korki w basenie” „Meduzy w basenie”
|
Rozsypka przed N x 10
x 10 x 10
po 5 po 5 po 5 Zwrócić uwagę, by nie biegać po basenie. BHP przy skoku do wody
Wydech pod wodą - również nosem
Start od rynienki
x 5 x 5 |
4.Kształtowanie umijętności,dosk. sprawności i rozw. zdolności twórczych |
Każdy UU wykonuje leżenie na piersiach z RR w górze do braku powietrza Poślizg na piersiach Konkurs na najdłuższy poślizg Przy rynience praca NN w leżeniu na piersiach Poślizg i dołączamy pracę NN - UU stają do wdechu - deska w RR Wydechy do wody przez przysiad do wody Jak w punkcie 5, lecz próbujemy bez deski Wydechy do wody Zabawa „Szczupak i rybki” Powtarzamy punkt 5, lecz UU próbują przepłynąć jak najszybciej i jak największą odległość. 11. Wydechy do wody |
UU pływają na szerokość basenu x 5 x 10 - UU, którzy się boją pomaga N, który jest w wodzie W konkursie najlepszy dostaje ocenę 2 szer.
x 10 2 szer. x 10
4 szer.
x 10 |
5.Uspokojenie org. |
„ Pokaż jak najwięcej pozycji ciała w wodzie w leżeniu” S. |
Rozsypka na całym basenie |
6.Czynności org.-wychowawcze. |
Niećwiczący sprzątają deski Omówienie higieny przed i po pływaniu W. Pochwała najlepiej ćwiczących
|
Rozsypka przed N. |
7.Nastawienie do zadań i ćwiczeń w czasie wolnym. |
Namowa do pływania na innych basenach z rodzicami, jednocześnie omówienie bezpieczeństwa na innych basenach W. Sportowe pożegnanie |
Rozsypka przed N
|