Konspekt zajęć z informatyki - klasa V Szkoła Podstawowa
Temat: "Testy na kartę rowerową w internecie"
Prowadzący zajęcia: Adrian Weredycki
Szkoła: Szkoła Podstawowa w Łobdowie
Klasa: V
Termin: 22 września 2009
Czas realizacji: 45 minut (1 godzina lekcyjna)
Cele:
Ogólny: Poznanie możliwości Internetu.
Bieżący: - utrwalenie wiadomości o znakach drogowych
- utrwalenie wiadomości o przepisach ruchu drogowego
- przygotowanie do uzyskania karty rowerowej
Konieczne umiejętności i wiadomości wstępne : uczniowie potrafią uruchomić przeglądarkę internetową, potrafią szukać informacji za pomocą wyszukiwarki.
Środki dydaktyczne: Pracownia komputerów PC z dostępem do Internetu.
Metody prowadzenia zajęć: pogadanka, pokaz, ćwiczenia w grupach
Projekt ewaluacji:
wstępna - wprowadzenie do nowego tematu
bieżąca - rozwiązywanie testów
końcowa - podsumowanie lekcji
Struktura zajęć:
I. Część wstępna (5 min)
Formalna część wstępna (obecność, podanie tematu lekcji)
II. Część postępująca (35 min)
Nawiązanie do poprzedniego tematu lekcji
Wprowadzenie nowego tematu
Rozwiązywanie testów
III. Rekapitulacja (5 min)
Podsumowanie wiadomości
Opis przebiegu lekcji
Część |
Czas (min) |
Czynności nauczyciela |
Czynności ucznia |
Uwagi |
I.1 |
5 |
Sprawdza obecność |
Zajmują miejsca przy komputerach, logują się |
|
II.1 |
2 |
Zadaje pytania dotyczące wiadomości z poprzednich lekcji. |
Odpowiadają na pytania |
|
II.2 |
5 |
Pogadanka na temat prawidłowego zachowania się na drodze i zagrożeń wynikających z nieznajomości przepisów ruchu drogowego. |
|
|
II.3 |
5 |
Proszę teraz wyszukać w Internecie testów na kartę rowerową. |
Wykonują polecenie |
|
|
5 |
Ponieważ wszyscy trafili na inną stronę to proponuję, aby otworzyć następującą: |
Wykonują polecenie i zapoznają się z otwartą stroną, otwierają zakładkę: testy na kartę rowerową |
|
|
15 |
Wyjaśnienie na czym polega rozwiązywanie testów. Kontroluje prace uczniów. |
Rozwiązują testy |
|
|
5 |
Analiza popełnionych błędów. |
|
|
III.1 |
3 |
Podsumowanie zajęć - ocena najbardziej aktywnych uczniów, refleksje uczniów nad tego typu zajęciami. |
|
|