KONSPEKT LEKCJI
TEMAT :Gry i zabawy ogólno rozwojowe
PROWADZĄCY: Waldemar Śledż
MIEJSCE LEKCJI: salka gimnastyczna
PRZYBORY/ PRZYRZĄDY: Piłki koszykowe, szarfy, drabinki, długi sznórek z woreczkiem gimnastycznym
CZAS: 45 min.
KLASA:....................................................................
LICZBA ĆWICZĄCYCH:............... LICZBA NIE ĆWICZ:.......................
CELE GŁÓWNE LEKCJI: Rozwijają szybkość, koordynację ruchową, orientacje w otoczeniu,
Tok lekcji
|
Zadania szczegółowe lekcji |
Czas |
Uwagi |
I CZĘŚĆ WSĘPNA moment org - porządkowy.
Zabawa ożywiająca
II CZĘŚĆ GŁÓWNA
Zabawa skoczna
Zabawa orientacyjna
Zab. orientacyjna
Zabawa skoczna
Zabawa biegowa
III CZĘŚĆ KOŃCOWA Uspokojenie organiz. Ćw. oddechowe
Czynności org-wychowawcze |
1. Zbiórka w dwuszeregu, sprawdzenie obecności, powitanie.
2. „Berek zamrażany”zamrożona osoba przez berka może zostać odmrozona jeśli kolega przejdzie pod nogami
3. „Walka kogutów” dzieci stoja naprzeciw siebie na jednej nodze z ramionami splecionymi w tyle. Próbują wytracić przeciwnika z równowagi, przegra ten, który dotknie ziemi 2-ga nogą.
4. „Powódz” na hasło „powódz” dzieci starają się zająć miejsce będące ponad powierz. boiska. Na hasło „powódz mineła” dzieci zeskakuja i biegną dalej
5. „Rób tak-nie rób tak” wyznaczona osoba pokazuje figury, reszta rópy musi go naśladować lub nie. Zależy jakie będzie hasło przez pokazujacego.
6. „Piłka parzy” bawiący się biegają, biegną do prowadzącego, który rzuca im pikę pod nogi, przeskakuja ja w biegu lub omijają.
7. „Szur” uczestnicy stojana obwodzie koła. Prowadzacy w środku puszcza „szczura” nisko ziemi i uczestnicy przeskakują.
8. „Dzień- noc” dwa zespoły ustawione w szeregu plecami do siebie, jeden szereg to noc, drugi to dzień. Na komendę prowadzacego np.: noc, ucieka dzien a goni onc.
9. „Murarz i cegły” murarz ustawiony na srodku boiska łapie przebiegajace dzieci, każdy złapany zostaje „cegłą” i dołancza do murarza
10. „Zabawa w ciszę” dzieci siedzą w ciszy. Przegrywa ten, który pierwszy się odezwie
-zbiórka -pożegnanie grupy sportowym okrzykiem
|
4'-5'
31'-33'
5'-6' |
Przeglad stanu grupy
.
Omówienie zabaw
.
„Szur” -skakanka
Siad w rozsypce
Omówienie lekcji
|