Konspekt w ujeciu czynnosciowym
Prowadzacy: Maciej Kamiński gr1
Klasa: 2 SP
Ilość ćwiczących: 8
Miejsce zajęć: sala do gimnastyki korekcyjnej
Czas trwania: 45 minut
Dział programu: GIMNASTYKA KOREKCYJNA
Zadanie główne: Uczymy się wzmacniać mięśnie brzucha, pośladków i mięśnie wysklepiające stopy. (skoliozy, plecy wklęsłe, płaskostopie)
Zadanie dodatkowe: Kształtujemy prawidłową postawę ciała,
Motywacje: Zmotywuję ucznia do kształtowania nawyku prawidłowej postawy ciała i
wzmacniania mm. brzucha, pośladków i stóp oraz korygowania swoich wad
postawy
Cele operacyjne w zakresie:
Umiejętności:
Uczeń umie wykonć ćw. wzmacniające mm. brzucha, pośladków i stóp
Uczeń potrafi korygować swoje wady postawy i kształtować prawidłową postawe ciała
Motoryczności:
Uczeń wzmacnia mm. brzucha, pośladków i stóp
Wiadomości:
Uczeń wie jak kształtować nawyk prawidłowej postawy ciała
Uczeń wie jak wzmacniać różne partie mm. (np. brzucha itd.)
Uczeń poznaje i utrwala nazewnictwo ćwiczeń gimnastycznych
wychowanie:
Uczeń zna zasady bezpieczeństwa podczas ćwiczeń gimnastycznych
Uczeń przestrzega dyscyplina na zajęciach
Metody realizacji żądań:
- zabawowa- klasyczna
- zadaniowa- ścisła
- obwod cwiczebny
Formy organizacyjne:
- indywidualna
- frontalna
Przybory i przyrządy: kocyki, piłki,
Tok lekcji |
Czynności ucznia - docelowe |
Czynności ucznia - zadania |
Czynności nauczyciela |
Metody i formy |
Cz.wstępna |
U. poznaje temat zajęć i przebieg lekcji, powitanie
U. przygotowuje organizm do dalszego wysiłku |
U. staje na zbiórce, następuje przywitanie, U. słucha jaki będzie przebieg zajęć
U. bierze udział w zabawie „ berek zuraw” |
N. wita U. na zbiórce, podaje temat zajęć i przebieg lekcji
N. omawia treść zabawy, zasady i czuwa nad bezpieczeństwem i poprawia postwy ciała |
Zbiórka Pogadanka
Zabawowa-klasyczna |
Cz. główna A
Cz. główna B |
U. wykouje ćw. kształtujące obręczy barkowej, RR, tułowia, klatki piersiowej, karku
U. zwiększa pojemność płuc, wzmacnia mm. oddechowe
U. wzmacnia mm. brzucha, pośladków, stóp |
U. maszeruje po obwodzie koła i wykonuje:
wykona marsz po obwodzie Kola na wznos RR w gore wdech , opad wydech
U. ćwiczy w obwodzie ćwiczebnym: 1) pw. U. wykonuje leżenie tyłem na kocyku, NN wyprostowane, pięta oparta o podłogę, ruch: U. zgina grzbietowo stopę (w górę), trzyma, zgina stopę podeszwowo, trzyma itd. 2) pw. U. wykonuje pozycję średnią Klappa ruch: wznosy wyprostowanej N w górę na wysokość bioder, opust N i wznos drugiej N itd. 3) pw. U. wykonuje leżenie tyłem, ręcę pod głową, NN złącznone ruch: wznos NN na wyskość 20-30 cm, policzenie do 10 i opust NN itd. 4) pw. U. wykonuje zwis tyłem do drabinki ruch: U. unosi NN złączone do wysokości bioder, trzyma 5 s i wraca do pw. itd. 5) pw. U. wykonuje leżenie tyłem, NN ugiete w kolanach nie dotykają podłoża ruch: U. unosi obręcz barkową tak by dotknęła kolan i powrót 6) pw. U. wykonuje leżenie tyłem, NN ugięte w kolanch ruch: U. unosi NN na wysokość 30-40 cm i prostuje NN i zgina itd.
|
N. wydaje polecenia i czuwa nad ich przetrezganiem
N. wydaje polecenia i wyłania następcę
N. omawia ćw. na każdej stacji i kontroluje ich wykonywanie |
Zadaniowa-klasyczna
Zadaniowa-klasyczna
Obwód ćwiczebny |
Cz.końcowa |
U. uspokaja orgznizm
U. systematyzuje zdobytą na zajęciach wiedzę, |
U. bierze udział w zabawie „talarek”
U. bierze udział w pogadance, |
N. wydaje polecenia i mierzy czas 1 min., wyłania zwycięzcę
N. prowadzi pogadankę na temat |
Zabawowa-klasyczna
Zbiórka Pogadanka
|