ajęć wyrównawczych w klasie 1 Tematyka 1 Porównywanie liczb w zakresie 10 znaki ,, = 2 Rozpoznawanie figur geometrycznych 3 Analiza i synteza słuchowo wzroko


SCENARIUSZE ZAJEĆ WYRÓWNAWCZYCH W KLASIE 1

Scenariusz 1

Klasa 1

Temat zajęć: Porównywanie liczb w zakresie 10 - znaki < , > , = .

Cele operacyjne: w wyniku udziału w zajęciach uczeń:

- rozumie znaczenie znaków < , > , =,

-ustawia znak < , > , = porównując różne elementy,

- pracuje samodzielnie.

Metody pracy: słowna, ćwiczeń praktycznych, oglądowa.

Formy pracy: indywidualna jednolita, zbiorowa jednolita.

Pomoce dydaktyczne: klocki, kartoniki z kropkami, znaki < ,>, = na kartonikach, paski papieru, kartoniki z liczbami, karta pracy.

Przebieg zajęć:

1.Czynności organizacyjne:

2. Nawiązanie do tematu zajęć:

- Ułóż 3 klocki po prawej stronie i 3 klocki po lewej prawej stronie, połącz klocki paskami.

0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic

0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic

- Jaki znak wstawiłbyś między klockami? Jak możemy to zapisać?

0x08 graphic
=

- przeczytaj ten zapis (3 jest równe trzy)

- Ułóż 5 klocków po lewej stronie i 2 klocki po prawej stronie, połącz klocki paskami.

0x08 graphic

0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic

0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic

0x08 graphic
0x08 graphic

0x08 graphic
0x08 graphic
- Jaki znak wstawiłbyś między klockami? Jak można to zapisać? Przeczytaj zapis.

>

- Ułóż 3 klocki po lewej stronie i 6 klocków po prawej stronie, połącz klocki paskami.

0x08 graphic
0x08 graphic

0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic

0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic

0x08 graphic
0x08 graphic

0x08 graphic
0x08 graphic
- Jaki znak wstawiłbyś między klockami? Jak byś to zapisał? Przeczytaj zapis.

<

3. Zabawa z kartonikami z kropkami:

0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic

0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
…. ……

2 = 2 4 > 2

0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic

0x08 graphic

1 < 2

( dzieci wykonują wiele kombinacji)

4. Porównywanie liczb w zakresie 10.

5….4 , 6…..2, 4…..10, 7…..3, 5…..8, 9…..7, itp.

5. Podsumowanie zajęć: