Scenariusz zajęć z j. angielskiego
OPRACOWANIE I REALIZACJA : Kinga Jóźwiak, Aneta Popławska,
Justyna Pesta
DATA : 18.11.2009
MIEJSCE : Szkoła Podstawowa nr 3 w Płocku
KLASA : 4 C
OPIEKUN : mgr Anna Orłowska
CZAS TRWANIA : 45 min
TEMAT DNIA : Where are you from?
CELE OPERACYJNE:
DYDAKTYCZNE
Uczeń zna konstrukcję: Where are(is) you(he/she/it/we/they) from?.
Uczeń zna nazwy państw i narodowości.
WYCHOWAWCZE
Uczeń zna i stosuje zasady obowiązujące podczas zajęć.
Uczeń współpracuje z nauczycielem w czasie zajęć.
Uczeń zachowuje porządek na ławce.
METODY AKTYWNOŚCI: (wg R. Więckowskiego)
INFORMACYJNE:
wyjaśnienie werbalne
wyjaśnienie ilustrowane
HEURYSTYCZNE:
elementy dyskusji
elementy dialogu
FORMY AKTYWNOŚCI: (wg R. Więckowskiego)
aktywność indywidualna jednolita
aktywność grupowa- z całą klasą
ŚRODKI DYDAKTYCZNE: (wg R. Więckowskiego)
KONWENCJONALNE:
karty pracy
TECHNICZNE:
magnetofon
płyta CD
PRZBIEG:
CZĘŚĆ WSTĘPNA
Czynności organizacyjno-porządkowe (powitanie, sprawdzenie listy obecności oraz przygotowania do zajęć).
CZĘŚĆ GŁÓWNA
Wyjaśnienie znaczenia konstrukcji „Where are you from?”, zapoznanie ze sposobem jej konstruowania; zapisanie przykładowych zdań do zeszytu.
Odsłuchanie przez uczniów nagrania zawierającego konstrukcję „Where are you from?”, odczytanie w/w dialogu z podziałem na role. (ćwiczenie 1 strona 18).
Wspólne powtarzanie za lektorem nazw krajów i narodowości (ćwiczenie 2 strona 18).
Wpisywanie podanych wyrazów (nazwa państwa lub narodowość) w odpowiednie miejsca w tabeli podawanie brakującej nazwy – nazwy państwa do podanej narodowości i odwrotnie (KARTA PRACY 1).
CZĘŚĆ KOŃCOWA
Podsumowanie zajęć.
Zadanie i wyjaśnienie pracy domowej (ZAŁĄCZNIK 1).
Pożegnanie.