KONSPEKT ZAJĘĆ Z UNIHOCA Temat: Doskonalenie umiejętności przyjęcia , podania piłki i wykonania strzału na bramkę.
Cel ogólny: - uczeń potrafi prawidłowo wykonać podania, przyjęcia i strzały na bramkę.
Cele szczegółowe:
a) umiejętności- uczeń :
- potrafi
prowadzić, podać i wykonać strzał na bramkę,
- potrafi
współdziałać w zespole,
- potrafi
wykorzystać zdobyte umiejętności podczas gry zespołowej, b) motoryczność – uczeń:
- rozwinie
zwinność i szybkość,
-
rozwinie czucie piłki kijem poprzez różne ćwiczenia , c) wiadomości – uczeń:
-
zna zasady współzawodnictwa indywidualnego i zespołowego,
-
zna zasady zachowania się w szybko zmieniających się sytuacjach podczas gry, d) wychowanie – uczeń:
- współdziała w zespole podczas ćwiczeń i gry właściwej.
Motywacja: przeżywa satysfakcję i radość z poprawnie wykonanego zadania.
Miejsce: sala gimnastyczna.
Liczba ćwiczących: 12
Środki dydaktyczne: pachołki, kije do unihokeja, piłeczki do unihoca.
Metody: naśladowcza ścisła, zadaniowa, zabawowo- klasyczna, pokaz, objaśnienie, instruowanie, Formy :
- podziału
uczniów:
szereg, rząd, pary, indywidualnie,
- prowadzenia
zajęć: frontalna , zajęcia w zespołach.
Czynności ucznia
Części
Czynności
Środki
Ocena
Docelowe
Zadania
lekcji
nauczyciela
dydaktyczne skuteczności
(operacyjne)
Część 1)Uczeń
1)Uczniowie
1) Powita u.
wstępna podejmuje
ustawiają się w
sprawdzi obecność i
zadania
dwóch szeregach. gotowość do zajęć.
przygotowujące
2) N. przedstawi
do uczestnictwa
zadania lekcji.
w lekcji.
2)U. bierze
2) U. biega po
2) N. wyjaśnia
udział w zabawie boisku z klamerką zasady zabawy i Klamerki do
ożywiającej w dłoniach, przypomina o
prania
,, Berek w
zabawa polega na zachowaniu
parach”
zaczepieniu
bezpieczeństwa.
klamerki na
plecach kolegi.
( zabawa w
parach)
3) U. biegają po
boisku ,zadanie
polega na
zaczepieniu
klamerki na
bluzie.
3) U. bierze
4) U. , którzy nie
3)N. wyjaśnia
Kije i piłki
udział w zabawie maja piłek stają się zasady zabawy.
do hokeja
–Berek unihokej. ,,berkami”. Na sygnał
prowadzącego
staja się odebrać
piłeczkę dowolnie
wybranemu
koledze, który po
stracie piłki staje
się berkiem.
4) U. wyk.
5) U. wyk.
1) N. podczas
Kije i piłki
ćwiczenia
ćwiczenia z kijem ćwiczeń kontroluje do hokeja, kształtujące
do hokeja:
poprawność wyk.
-wymach P i LN
ćwiczenia
do kija
i udziela instruktażu.
trzymanego na
wysokości klatki
piersiowej,
-skłony tułowia w
przód,
-ćwiczenia w
siadzie,
-ćwiczenia w
leżeniu.
Część
1)U. wyk.
1)U. podzieleni na 1) N. udziela Pachołki,
główna podania,
dwa zespoły wyk. instruktażu podczas kije i piłki do przyjęcia i
następujące
ćwiczeń i kontroluje hokeja,
strzały na
ćwiczenia:
prawidłowość wyk.
bramkę przyjęcia -podania i
zadania.
piłki w truchcie. przyjęcia piłki w truchcie ,
w biegu, slalomem
-strzały na bramkę
po podaniu od
kolegi oraz po
odbiciu od bandy,
2) U. biorą udział 2) U. zostają 2) N. sędziuje
Sprzęt do
w grze
podzieleni na dwa podczas zawodów.
unihoca,
właściwej.
zespoły,
rozgrywają mecze
Część
1)U. wyk.
1) U. wyk. siad
1) N. demonstruje
końco-
ćwiczenia
skrzyżny, robią
ćwiczenie.
wa
oddechowe i
głęboki wdech
korekcyjne.
nosem i wydech
ustami,
jednocześnie wyk.
wznos ramion w
górę.
2)Zabawa
uspokajająca
,,Minutka”
2) U. biorą udział 3) U. ustawiają się 1) N. dziękuje w pracach
w szeregu i
uczniom za udział w
porządkowych.
następuje
zajęciach i następuje
pożegnanie.
pożegnanie.
Opracowała : A. Jabłońska