KONSPEKT ZAJĘĆ Z UNIHOCA Temat: Doskonalenie umiejętności przyjęcia , podania piłki i wykonania strzału na bramkę.

Cel ogólny: - uczeń potrafi prawidłowo wykonać podania, przyjęcia i strzały na bramkę.

Cele szczegółowe:

a) umiejętności- uczeń :

- potrafi

prowadzić, podać i wykonać strzał na bramkę,

- potrafi

współdziałać w zespole,

- potrafi

wykorzystać zdobyte umiejętności podczas gry zespołowej, b) motoryczność – uczeń:

- rozwinie

zwinność i szybkość,

-

rozwinie czucie piłki kijem poprzez różne ćwiczenia , c) wiadomości – uczeń:

-

zna zasady współzawodnictwa indywidualnego i zespołowego,

-

zna zasady zachowania się w szybko zmieniających się sytuacjach podczas gry, d) wychowanie – uczeń:

- współdziała w zespole podczas ćwiczeń i gry właściwej.

Motywacja: przeżywa satysfakcję i radość z poprawnie wykonanego zadania.

Miejsce: sala gimnastyczna.

Liczba ćwiczących: 12

Środki dydaktyczne: pachołki, kije do unihokeja, piłeczki do unihoca.

Metody: naśladowcza ścisła, zadaniowa, zabawowo- klasyczna, pokaz, objaśnienie, instruowanie, Formy :

- podziału

uczniów:

szereg, rząd, pary, indywidualnie,

- prowadzenia

zajęć: frontalna , zajęcia w zespołach.

Czynności ucznia

Części

Czynności

Środki

Ocena

Docelowe

Zadania

lekcji

nauczyciela

dydaktyczne skuteczności

(operacyjne)

Część 1)Uczeń

1)Uczniowie

1) Powita u.

wstępna podejmuje

ustawiają się w

sprawdzi obecność i

zadania

dwóch szeregach. gotowość do zajęć.

przygotowujące

2) N. przedstawi

do uczestnictwa

zadania lekcji.

w lekcji.

2)U. bierze

2) U. biega po

2) N. wyjaśnia

udział w zabawie boisku z klamerką zasady zabawy i Klamerki do

ożywiającej w dłoniach, przypomina o

prania

,, Berek w

zabawa polega na zachowaniu

parach”

zaczepieniu

bezpieczeństwa.

klamerki na

plecach kolegi.

( zabawa w

parach)

3) U. biegają po

boisku ,zadanie

polega na

zaczepieniu

klamerki na

bluzie.

3) U. bierze

4) U. , którzy nie

3)N. wyjaśnia

Kije i piłki

udział w zabawie maja piłek stają się zasady zabawy.

do hokeja

–Berek unihokej. ,,berkami”. Na sygnał

prowadzącego

staja się odebrać

piłeczkę dowolnie

wybranemu

koledze, który po

stracie piłki staje

się berkiem.

4) U. wyk.

5) U. wyk.

1) N. podczas

Kije i piłki

ćwiczenia

ćwiczenia z kijem ćwiczeń kontroluje do hokeja, kształtujące

do hokeja:

poprawność wyk.

-wymach P i LN

ćwiczenia

do kija

i udziela instruktażu.

trzymanego na

wysokości klatki

piersiowej,

-skłony tułowia w

przód,

-ćwiczenia w

siadzie,

-ćwiczenia w

leżeniu.

Część

1)U. wyk.

1)U. podzieleni na 1) N. udziela Pachołki,

główna podania,

dwa zespoły wyk. instruktażu podczas kije i piłki do przyjęcia i

następujące

ćwiczeń i kontroluje hokeja,

strzały na

ćwiczenia:

prawidłowość wyk.

bramkę przyjęcia -podania i

zadania.

piłki w truchcie. przyjęcia piłki w truchcie ,

w biegu, slalomem

-strzały na bramkę

po podaniu od

kolegi oraz po

odbiciu od bandy,

2) U. biorą udział 2) U. zostają 2) N. sędziuje

Sprzęt do

w grze

podzieleni na dwa podczas zawodów.

unihoca,

właściwej.

zespoły,

rozgrywają mecze

Część

1)U. wyk.

1) U. wyk. siad

1) N. demonstruje

końco-

ćwiczenia

skrzyżny, robią

ćwiczenie.

wa

oddechowe i

głęboki wdech

korekcyjne.

nosem i wydech

ustami,

jednocześnie wyk.

wznos ramion w

górę.

2)Zabawa

uspokajająca

,,Minutka”

2) U. biorą udział 3) U. ustawiają się 1) N. dziękuje w pracach

w szeregu i

uczniom za udział w

porządkowych.

następuje

zajęciach i następuje

pożegnanie.

pożegnanie.

Opracowała : A. Jabłońska