Doskonalenie umiejętności przyjęcia, podania piłki i wykonania strzału na bramkę


KONSPEKT ZAJĆ Z UNIHOCA
Temat: Doskonalenie umiejętności przyjęcia , podania piłki i wykonania strzału na bramkę.
Cel ogólny: - uczeń potrafi prawidłowo wykonać podania, przyjęcia i strzały na bramkę.
Cele szczegółowe:
a) umiejętności- uczeń :
- potrafi prowadzić, podać i wykonać strzał na bramkę,
- potrafi współdziałać w zespole,
- potrafi wykorzystać zdobyte umiejętności podczas gry zespołowej,
b) motoryczność  uczeń:
- rozwinie zwinność i szybkość,
- rozwinie czucie piłki kijem poprzez różne ćwiczenia ,
c) wiadomości  uczeń:
- zna zasady współzawodnictwa indywidualnego i zespołowego,
- zna zasady zachowania się w szybko zmieniających się sytuacjach podczas gry,
d) wychowanie  uczeń:
- współdziała w zespole podczas ćwiczeń i gry właściwej.
Motywacja: przeżywa satysfakcję i radość z poprawnie wykonanego zadania.
Miejsce: sala gimnastyczna.
Liczba ćwiczących: 12
Środki dydaktyczne: pachołki, kije do unihokeja, piłeczki do unihoca.
Metody: naśladowcza ścisła, zadaniowa, zabawowo- klasyczna, pokaz, objaśnienie, instruowanie,
Formy :
- podziału uczniów: szereg, rząd, pary, indywidualnie,
- prowadzenia zajęć: frontalna , zajęcia w zespołach.
Czynności ucznia
Części Czynności Środki Ocena
Docelowe Zadania
lekcji nauczyciela dydaktyczne skuteczności
(operacyjne)
Część 1)Uczeń 1)Uczniowie 1) Powita u.
wstępna podejmuje ustawiają się w sprawdzi obecność i
zadania dwóch szeregach. gotowość do zajęć.
przygotowujące 2) N. przedstawi
do uczestnictwa zadania lekcji.
w lekcji.
2)U. bierze 2) U. biega po 2) N. wyjaśnia
udział w zabawie boisku z klamerką zasady zabawy i Klamerki do
ożywiającej w dłoniach, przypomina o prania
,, Berek w zabawa polega na zachowaniu
parach zaczepieniu bezpieczeństwa.
klamerki na
plecach kolegi.
( zabawa w
parach)
3) U. biegają po
boisku ,zadanie
polega na
zaczepieniu
klamerki na
bluzie.
3) U. bierze 4) U. , którzy nie 3)N. wyjaśnia Kije i piłki
udział w zabawie maja piłek stają się zasady zabawy. do hokeja
 Berek unihokej. ,,berkami . Na
sygnał
prowadzącego
staja się odebrać
piłeczkę dowolnie
wybranemu
koledze, który po
stracie piłki staje
się berkiem.
4) U. wyk. 5) U. wyk. 1) N. podczas Kije i piłki
ćwiczenia ćwiczenia z kijem ćwiczeń kontroluje do hokeja,
kształtujące do hokeja: poprawność wyk.
-wymach P i LN ćwiczenia
do kija i udziela instruktażu.
trzymanego na
wysokości klatki
piersiowej,
-skłony tułowia w
przód,
-ćwiczenia w
siadzie,
-ćwiczenia w
leżeniu.
Część 1)U. wyk. 1)U. podzieleni na 1) N. udziela Pachołki,
główna podania, dwa zespoły wyk. instruktażu podczas kije i piłki do
przyjęcia i następujące ćwiczeń i kontroluje hokeja,
strzały na ćwiczenia: prawidłowość wyk.
bramkę przyjęcia -podania i zadania.
piłki w truchcie. przyjęcia piłki w
truchcie ,
w biegu, slalomem
-strzały na bramkę
po podaniu od
kolegi oraz po
odbiciu od bandy,
2) U. biorą udział 2) U. zostają 2) N. sędziuje Sprzęt do
w grze podzieleni na dwa podczas zawodów. unihoca,
właściwej. zespoły,
rozgrywają mecze
Część 1)U. wyk. 1) U. wyk. siad 1) N. demonstruje
końco- ćwiczenia skrzyżny, robią ćwiczenie.
wa oddechowe i głęboki wdech
korekcyjne. nosem i wydech
ustami,
jednocześnie wyk.
wznos ramion w
górę.
2)Zabawa
uspokajająca
,,Minutka
2) U. biorą udział 3) U. ustawiają się 1) N. dziękuje
w pracach w szeregu i uczniom za udział w
porządkowych. następuje zajęciach i następuje
pożegnanie. pożegnanie.
Opracowała : A. Jabłońska

