Regulamin Turnieju o Puchar Dziekana WNHIS

TURNIEJU O PUCHAR DZIEKANA WYDZIAAU NAUK HISTORYCZNYCH I SPOAECZNYCH
" Umożliwienie aktywnego wypoczynku po nauce
" Popularyzacja piłki nożnej i koszykówki w wydaniu rekreacyjnym
" Promowanie zasad fair play
ż 2. ORGANIZATOR
" Głównym Organizatorem Turnieju jest Studencka Akademia Jutra, projekt Wydziałowej Rady
Studenckiej Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana
Wyszyńskiego w Warszawie
" Partnerem imprezy są Studenckie Zniżki dla UKSW
" Sponsorem Generalnym rozgrywek jest firma Robicco
" Sponsorami rozgrywek sÄ… Restauracja Mazurska, MPD Komputery
" Patronat medialny nad rozgrywkami objęli radio Campus oraz telewizja Top Canal
ż 3. TERMIN I MIEJSCE
" Impreza odbędzie się w dniu 16 kwietnia 2011 roku w Warszawie, na boisku przy Szkole
Podstawowej Nr 65 im. Władysława Orkana, ul. Mścisławska 1
" Turniej rozpocznie siÄ™ o godzinie 12:00
ż 4. ZGAOSZENIA I WPISOWE
" Zgłoszenia drużyn przyjmowane są do 14 kwietnia 2011 roku do godziny 12:00 na adres
wrs.wnhis.uksw@gmail.com
znajduje się w zakładce  Turniej o Puchar Dziekana WNHIS
" Obowiązkowe wpisowe wynosi 7 zł od zawodnika należy je uiścić w Punkcie Rejestracyjnym
przed rozpoczęciem Turnieju
ż 5. WARUNKI UCZESTNICTWA
" Prawo do uczestnictwa w Turnieju mają głównie studenci Wydziału Nauk Historycznych i
Społecznych UKSW
" W skład drużyny wchodzić mogą chłopcy i dziewczyny
" Dany instytut może zgłosić do Turnieju określoną liczbę drużyn (piłka nożna/ koszykówka):
ª% Instytut Nauk Historycznych  4/2 drużyny
ª% Instytut Socjologii  4/2
ª% Instytut Politologii 4/2
ª% Instytut Archeologii  2/1
ª% Instytut Historii Sztuki  2/1
" O zakwalifikowaniu zespołu do rozgrywek decyduje kolejność zgłoszeń
" W przypadku niedostatecznej ilości zgłoszonych drużyn z jednego instytutu i jednocześnie
nadprogramowej z innego, druga drużyna otrzymuje prawo do startu w Turnieju,
reprezentując instytut gdzie nie przekroczono limitu zgłoszonych zespołów
" Jeśli nie zgłosi się dostateczna ilość drużyn z Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych do
udziału w turnieju zostaną zakwalifikowane zespoły z innych wydziałów według kolejności
zgłoszeń
" Kapitan drużyny zostanie mailowo poinformowany o zakwalifikowaniu do Turnieju zgłoszonej
drużyny
" Drużyny obowiązane są zgłosić się na pół godziny przed rozpoczęciem rozgrywek do Punktu
Rejestracyjnego
ż 6. ZASADY GRY
pkt. 1 Piłka nożna
" W Turnieju bierze udział 16 drużyn
" W skład każdej drużyny wchodzi 10 zawodników: 7 grających na boisku, 3 rezerwowych. W
meczu finałowym i o trzecie miejsce zespoły grają w składach 10-osobowych
" Na okoliczność Turnieju Instytut Archeologii oraz Instytut Historii Sztuki grają jako jeden
Instytut
" W fazie eliminacyjnej zespoły grają ze sobą w ramach danego Instytutu. Każdy mecz trwa 10
minut. Zwycięzca zdobywa 3 punkty, przegrany  1; w przypadku remisu drużyny otrzymują
po 2 punkty. Jeśli etap ten zakończy się remisem dwóch lub więcej drużyn, decyzja o tym kto
wychodzi zwycięsko z fazy instytutowej zapada poprzez okrzyk publiczności (kryterium:
głośność, którą mierzy i ocenia sędzia meczu)
" Do fazy miedzyinstytutowej wchodzi po 1 drużynie z każdego Instytutu
" Mecze w tej fazie trwają po 15 minut. Wybór drużyn, które zagrają ze sobą podczas kolejnych
meczów odbędzie się poprzez losowanie. Do kolejnego etapu fazy międzyinstytutowej
przechodzą zwycięzcy kolejnych meczów; przegrani odpadają z zawodów. W przypadku
remisu decydują rzuty karne, po 5 dla każdej drużyny
" Mecze finałowy oraz o trzecie miejsce trwają po 20 minut. W przypadku remisu decydują
rzuty karne (patrz wyżej)
" Mecz o trzecie miejsce rozegra się pomiędzy drużynami przegranymi w pierwszym etapie fazy
międzyinstytutowej, po nim nastąpi mecz finałowy
pkt. 2. Koszykówka
" W Turnieju bierze udział 8 drużyn
" W skład każdej drużyny wchodzi 8 zawodników, najmniej może zgłosić się 7 zawodników z
jednej drużyny
Instytut
minut  12 minut gry, 3 przerwy, 12 minut gry, 3 minuty na zmianę zespołów. Zwycięzca
zdobywa 3 punkty, przegrany  1; w przypadku remisu drużyny otrzymują po 2 punkty. Jeśli
etap ten zakończy się remisem dwóch lub więcej drużyn, decyzja o tym kto wychodzi
zwycięsko z fazy instytutowej zapada poprzez okrzyk publiczności (kryterium: głośność, którą
mierzy i ocenia sędzia meczu)
" Mecze w tej fazie trwajÄ… po 25 minut  10 minut gry, 3 minut przerwy, 10 minut gry, 2 minuty
na zmianę zespołów . Wybór drużyn, które zagrają ze sobą podczas kolejnych meczów
odbędzie się poprzez losowanie. Do kolejnego etapu fazy międzyinstytutowej przechodzą
zwycięzcy kolejnych meczów; przegrani odpadają z zawodów. W przypadku remisu decydują
rzuty, po 5 dla każdej drużyny
" Mecze finałowy oraz o trzecie miejsce przeprowadzane są na zasadach meczów
międzyinstytutowych.
ż 7. NAGRODY
" Organizator oraz sponsorzy zapewniają trzem najlepszym zespołom następujące nagrody:
pkt. 1. Piłka nożna
ª% 1 miejsce: darmowy obiad w Restauracji Mazurskiej oraz gadżety od sponsorów (koszulki, smycze,
kubki, etc.)
ª% 2 miejsce: 40% zniżki na obiad w Restauracji Mazurskiej
ª% 3 miejsce: 30% zniżki na obiad w Restauracji Mazurskiej
ª% 1 miejsce: darmowe piwa w Restauracji Mazurskiej oraz gadżety od sponsorów (koszulki, smycze,
ª% 2 miejsce: darmowe piwa w Restauracji Mazurskiej
ª% 3 miejsce: darmowe piwa w Restauracji Mazurskiej
" Ponadto każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy dyplom potwierdzający uczestnictwo w
Turnieju
ż 8. POSTANOWIENIA KOCCOWE
" Organizator nie zapewnia uczestnikom ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych
wypadków
" Uczestnicy obowiązani są posiadać ze sobą aktualną legitymację studencką
" W czasie i miejscu odbywania się Turnieju obowiązuje zakaz spożywania alkoholu
" Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione i zgubione w trakcie
trwania Turnieju
" Do interpretacji niniejszego regulaminu uprawniony jest tylko Organizator
" Zgłoszenie się do Turnieju jest jednoznaczne z akceptacją powyższego regulaminy