Dzielenie ułamków zwykłych.
Zad.1 Za ![]()
kg mandarynek pani Teresa zapłaciła 27 zł . Ile kosztował 1 kg mandarynek?
Zad.2 Za ![]()
kg tortu zapłacono 18 zł. Ile trzeba zapłacić za 2 kg takiego tortu?
Zad.3 Sok wiśniowy o pojemności ![]()
litra rozlano do kubeczków o pojemności ![]()
litra. Ile takich kubeczków zużyto?
Dzielenie ułamków zwykłych.
Zad.1 Za ![]()
kg mandarynek pani Teresa zapłaciła 27 zł . Ile kosztował 1 kg mandarynek?
Zad.2 Za ![]()
kg tortu zapłacono 18 zł. Ile trzeba zapłacić za 2 kg takiego tortu?
Zad.3 Sok wiśniowy o pojemności ![]()
litra rozlano do kubeczków o pojemności ![]()
litra. Ile takich kubeczków zużyto?