Imię i nazwisko studenta: Izabela Talaga
PLAN LEKCJI
Temat: Let's go to the park.
Klasa: przedszkole
Cele lekcji: W czasie lekcji uczniowie poznają nowe jednostki leksykalne (cap, basket, park, bench) oraz przyimki (on, under)
Nowa struktura gramatyczna: on, under -przyimki
Nowe jednostki leksykalne : park, bench, basket, cap
Pomoce i dodatkowe materiały dydaktyczne: Podręcznik Angielski dla starszaków, CD, karta pracy - In the park
ETAPY LEKCJI
|
PRZEBIEG LEKCJI
|
Typ interakcji |
Czas |
CZYNNOŚCI WSTĘPNE |
Powitanie i sprawdzenie obecności Informacja o celach lekcyjnych |
N K |
2' |
ROZGRZEWKA JĘZYKOWA |
Powtórzenie piosenki “It's spring” |
|
4' |
PREZENTACJA form i struktur gram., słownictwa |
Prezentacja słownictwa z użyciem plakatu. „this is a Picture o a park” “In the park we can see a cloud” What colour is it? Eddie is sitting on the bench” 2.Nauczyciel pyta o inne przedmioty i osoby znajdujące się na ławce.
|
N K |
6' |
ĆWICZENIE poznanych form i struktur gram., słownictwa |
1.Uczniowie przyklejają naklejki (ball,basket,cap) na i pod ławką w swoich książkach.
2.Nauczyciel pyta każdego z uczniów: „what is on the bench?” Eddie is on the bench
3. Nauczyciel pyta : What is under the bench? Uczniowie odpowiadają zgodnie z obrazkiem.
4. Gra- uczniowie są piłkami, nauczyciel wydaje komendy „balls jump!” itd. Następnie nauczyciel wskazuje krzesło mówiąc „bench” Uczniowie zabierają swoje krzesłka i zgodnie z komendami nauczyciela siadają na lub pod nimi. (Balls on/under the benches)
5.Uczniowie otrzymują kartę pracy, na której rysują zgodnie z poleceniami nauczyciela : Draw a ball on the bench, Draw a teddy bear under the bench. |
N K |
18' |
ZADANIE REZERWOWE:
|
Powtórzenie gestów symbolizujących pogodę. (cold, warm, windy) |
|
|
UWAGI
|
|
|
|