20.09.2001
Konspekt lekcji dla kl IIT/Z
Temat: ZGS. Koszykówka. Doskonalenie podania oburącz.
Cele główne lekcji:
Umiejętności: 1. Podania oburącz sprzed klatki piersiowej - doskonalenie
2. Podania oburącz znad głowy - doskonalenie
3. Poruszanie się z piłką
4. Rzut do kosza z miejsca
Psychomotoryczność: Kształtowanie i rozwijanie umiejętności ruchowych potrzebnych do gry w koszykówkę
Wiadomości: Wykorzystanie uproszczonych przepisów w grze
Wychowawcze: Współdziałanie uczniów w kontroli i ocenie realizacji zadań
Miejsce zajęć: Sala gimnastyczna
Pomoce: Piłki do koszykówki
Literatura: M.J. Kołodziejowie Wybrane zagadnienia wychowania fizycznego w klasach IV-VIII , Oszat, Kasprzec Koszykówka taktyka, metodyka i technika
Lp |
Tok lekcji |
Treść i przebieg ćwiczeń |
Dozowanie |
Uwagi organizacyjno metodyczne |
1.
2. |
Organizacja lekcji
Musztra
ćw. TT
ćw. RR i TT skoczność
ćw. w parach |
Część pierwsza Zbiórka, powitanie, podanie zadań lekcji
Pobranie piłek
|
2'
1' 2'
15''
10'' 30''
1' 2'
1'
30'' 1' |
Piłka podrzucana w przód |
1.
2.
3.
4.
5. 6.
7. |
Czynności przygotowawcze
Kozłowanie
Podania sprzed klatki piersiowej
Podania z przed klatki piersiowej poruszają się krokiem odstawno dostawnym Podania znad głowy Podanie kozłem
Gra |
Część główna Podział na dwa zespoły, dobranie się w pary w obrębie każdego zespołu
Bieg z kozłowaniem lewą i prawą ręką między innymi ćwiczącymi.
W parach naprzeciwko siebie podania z przed klatki piersiowej
Ustawienie w parach naprzeciwko siebie poruszanie się krokiem odstawno dostawnym z podaniem sprzed klatki piersiowej
Ustawienie jw. Podania z nad głowy Ustawienie jw. Podania kozłem sprzed klatki piersiowej Gra własciwa. |
1'
3'
3'
3'
3' 3'
10' |
Zwracać uwagę na zmianę ręki kozłującej
Zwrócić uwagę na prawidłową pracę RR i TT podczas podań. Praca nadgarstków!
|
1.
2.
2. |
Czynności organizacyjne Ćwiczenia uspokajające
Zakończenie |
Część końcowa Odniesienie piłek
Marsz dookoła sali ze swobodnym unoszeniem RR w górę - wdech opuszczamy - wydech. Siad klęczny - w siadzie klęcznym przejście do skłonu „japońskiego” następnie do leżenia na plecach W leżeniu tyłem uniesienie NN w górę „świeca” Zbiórka, omówienie lekcji, pożegnanie. |
1'
1'
1'
1' |
|