Scenariusz lekcji z gimnastyki

Temat lekcji: Doskonalenie stania na rękach przy drabinkach z

uniku podpartego.

Cele lekcji

Umiejętności : U potrafi wykonać prawidłowo stanie na rękach przy drabinkach

Wiadomości: U wie na czym polegają najczęstsze błędy w tym elemencie

Postawy i motywacje: U jest zmotywowany do poprawy swoich umiejętności

Środki dydaktyczne: materace

Liczba uczniów:20

Klasa: II

Miejsce ćwiczeń: sala gimnastyczna

Tok lekcji

Treść lekcji

Realizacja celów

Uwagi organizacyjno metodyczne

Część I

1.Zorganizowanie grupy i sprawdzenie gotowości do zajęć

2. Poformowanie uczniów o celach lekcji , wzbudzenia motywacji do aktywności w czasie wolnym

3. Rozgrzewka

a)bieżna

Rozgrzewka

b)kształtująca

1.Zbiorka

2.Sprawdzenia obecności i podanie celów lekcji

3.podanie tematu lekcji

4.Zwrócenie uwagi na role nauczanego elementu

Zabawa ożywiająca:

„Berek Rozkroczny”

Złapana osoba stają w rozkroku. Może zostać wybawiona poprzez przejście innej osoby pod jej nogami.

W truchcie w około sali.

-Krążenia ramion w przód

-Krążenia ramion w tył

-Krok skrzyżny bokiem

-Krok odstawno-dostawny

-Skip A

-Skip C

W marszu

-Wymachy ramion w bok na trzy. Trzeci raz z pogłębieniem

-Co trzeci krok skłon i dotknięcie parkietu

-Na gwizdek prowadzącego przejście szybko do padu i wyskok w górę

-Krążenia głowy prawo-lewo, do okoła i przód tył

-Krążenia bioder

-Skrętoskłony

-Skłony raz do P nogi raz do L nogi i do środka.

-Rozgrzewamy staw skokowy

-W siadzie podpartym wyrzuty nóg naprzemienno stronne

-Siad płotkarski

-Chwytamy się za kostki i dociągamy głowę do kolan

-10 pompek

U

U

U

Sprawdzenie obecności

Pokaz i objaśnienie

Korygowanie błędów

II Część główna

4 .Kształtowanie imiejetnosci , doskonalenie sprawności Kształtowanie postaw wobec kultury fizycznej

I - stanie na rękach przy drabinkach z uniku

podpartego z pomocą współćwiczącego

II - stanie na rękach przy drabinkach z stania w miejscu

III-stanie na rękach przy drabinach z marszu

IV-stanie na rękach przy drabinkach z marszu, podczas stania odchylamy raz jedną nogę raz drugą i powtarzamy ćwiczenie

U,W

Zwracamy uwagę na nie uginanie rąk w łokciach

III Część końcowa

5.Uspokojenie organizmu

6.Cwiczenia organizacyjno-pozodkowe i podsumowanie lekcji

Zabawa „minutka”

Ćwiczący kładą się na brzuchu i mają wstać po upłynięciu wg nich minuty.

6.Cwiczenia organizacyjno-porządkowe i podsumowanie lekcji

7.Nastawienia U do aktywności ruchowej w czasie wolnym

-Wyznaczenie uczniów do zebrania sprzętu

-Zbiórka

-Omówienie lekcji (wyznaczenie najlepiej ćwiczących, omówienie najczęściej występujących błędów)

-Zachęcenie do aktywności pozaszkolnej i wskazanie odpowiednich ćwiczeń.

W

Uczniowie siadają w kręgu

Zbiórka w dwuszeregu