KONSPEKT LEKCJI - 28. IX 1998 r

TEMAT: Zaliczenie dystansu 600 m. na czas, przygotowanie do pchnięcia kulą.

CELE GŁÓWNE LEKCJI:

1.UMIEJĘTNOŚCI: wytrzymałościowe bieganie - 600 m., ćw. oswajające z kulą

2.MOTORYCZNOŚĆ: wytrzymałość, siła RR

3.WIADOMOŚCI: technika pchnięcia kulą

4.AKCENT WYCH.: bezpieczeństwo w czasie lekcji z kulą

KLASA: III d, DZ

MIEJSCE: boisko LA.

CZAS: `45

L.ĆW.:

PRZYBORY I PRZYRZĄDY: stoper, stojaki, kule do pchania

TOK LEKCJI

ZADANIA SZCZEGÓŁOWE

UWAGI ORG.-METOD.

1.Zorganizowanie grupy i sprawdz. gotowości do zajęć

  1. Zbiórka i sportowe przywitanie

  2. Sprawdzenie obecności i gotowości do zajęć

  3. Odłożenie niebezpiecznych przedmiotów

  4. Omówienie zasad bezpieczeństwa na zajęciach z pchnięcia kulą W.

Szereg przed N

2.Motywacja do uczestnictwa w lekcji

  1. Podanie tematu lekcji

  2. N omawia technikę pchnięcia kulą W.

  3. Rozłożenie sił na 600 m.

UU ustawieni za N i rzutnią, ale tak by wszystko widzieć

3.Rozgrzewka,

psychomotoryka,

profilaktyka.

  1. Marszobieg na trasie biegu na 600 m.

  2. Zab. ożywiająca - „berek inicjator”

  3. Ćwiczenia kształtujące - UU wykonują indywidualnie na podstawie lekcji LA z poprzednich tygodnii

400 m. w tempie własnym

N wyznacza berka

5 minut

4.Kształtowanie umiejętności, dosk. sprawności i rozw.

zdolności twórczych

1. Zaliczenie biegu długiego na 600 m. na czas

Każdy UU z kulą w rozsypce w bezpiecznych odległościach od siebie

N ponownie omawia technikę pchnięcia kulą W.

  1. Krążenia kuli wokół NN, T, bioder

  2. Kula w dwóch RR przed sobą, próbujemy podrzucić kulę na niewielką wysokość i chwytamy ponownie w dwie RR

  3. Kula na wysokości głowy w PR( prawidłowy chwyt kuli), przez wyprost ręki jak do pchnięcia podrzucamy na niewielką wysokość i chwyt ponownie na tą samą rękę

  4. Jw. LR

  5. Jw. Z ręki do ręki

  6. Rzut kuli za plecy nad głową dwoma RR w rozkroku

UU biegają po 8 osób

Duże odległości UU od siebie

N koryguje technikę

5.Uspokojenie org.

Ćwiczenia oddechowe w miejscu

Rozsypka przed N

6.Czynności org.-wychowawcze.

  1. Sprzątnięcie sprzętu przez UU

  2. Pochwalenie najlepiej ćwiczących i biegających

Ustawienie jw.

7.Nastawienie do zadań i ćwiczeń w czasie wolnym.

  1. Omówienie korzyści aktywnego spędzania wolnego czasu z przykładami W.

  2. Sportowe pożegnanie

Ustawienie jw.