TRB objętości skarp

Obliczenia objętości skarpy

Wykop

Pole 1

Pp = 0,5·2,8·14 = 19,6 m2

V = 1/3·19,6·74 = 483,47 m3

Pole 2

Pp = 0,5·2,8·14 = 19,6 m2

V = 1/3·19,6·15 = 98 m3

Pole 3

Pp = 0,5·3,6·18 = 32,4 m2

V = 1/3·32,4·14 = 151,2 m3

Pole 4

Pp1 = 0,5·3,6·18 = 32,4 m2

V1 = 67·32,4 = 2170,8 m3

Pp2 = 0,5·1,7·9 = 7,65 m2

V2 = 1/3·67·7,65 = 170,85 m3

V = 170,85 + 2170,8 = 2341,65 m3

Pole 5

Pp1 = 0,5·6·1,25 = 3,75 m2

V1 = 3,75·132 = 495 m3

Pp2 = 0,5·20·4,55 = 45,5 m2

V2 = 1/3·132·45,5 = 2002 m3

V = 495+2002 = 2497 m3

Pole 6

Pp = 0,5·1,25·6 = 3,75 m2

V = 1/3·3,75·8 = 10 m3

Pole 7

Pp = 0,5·1,25·6 = 3,75 m2

V = 1/3·3,75·8 = 10 m3

Pole 8

Pp = 0,5·1,25·6 = 3,75 m2

V = 1/3·3,75·41 = 51,25 m3

Suma: 5642,57 m3

Nasyp

Pole 9

Pp = 0,5·3·14 = 21 m2

V = 1/3·21·99 = 693 m3

Pole 10

Pp = 0,5·3·14 = 21 m2

V = 1/3·21·10 = 70 m3

Pole 11

Pp = 0,5·3,7·18 = 33,3 m2

V = 1/3·33·12 = 132 m3

Pole 12

Pp1 = 0,5·3,7·18 = 33,3 m2

V1 = 33,3·95 = 3163,5 m3

Pp2 = 0,5·15·3,7 = 27,75 m2

V2 = 1/3·27,75·95 = 878,75 m3

V = 3163,5+878,75 = 4042,25 m3

Pole 13

Pp1 = 0,5·3,8·19 = 36,1 m2

V1 = 36,1·104 = 3754,4 m3

Pp2 = 0,5·3,8·6 = 11,4 m2

V2 = 1/3·104·11,4 = 395,2 m3

V = 395,2+3754,4= 4149,6 m3

Pole 14

Pp = 0,5·3,8·19 = 36,1 m2

V = 1/3·36,1·12 = 144,4 m3

Pole 15

Pp = 0,5·3,1·13 = 20,15 m2

V = 1/3·20,15·13 = 84,32 m3

Pole 16

Pp = 0,5·3,1·13 = 20,15 m2

V = 1/3·20,15·66 = 443,3 m3

Suma: 9758,87 m3

Korekcja poziomu niwelacji

Hkor =H0-∆H1+∆H2-∆H3

H0 = 202,2m

∆H1= (Vws+VNS)/(FWN+FWS+FNS)

FWS= 782+1507,5+2261+13,8

FWS= 4564,3 m2

FNS= 892,5+722,5+2362,5+2090

FNS= 6067,5 m2

∆H1= (5642,57+9758,87)/(200*140+4564,3+6067,5)

∆H1= 0,4 m

∆H2= (V·k0)/[F+(FN+FNS)·Ko)

V = 24965,07+24559,82+5642,57+9758,87

V = 64926,33 m3

K0 = 0,025

∆H2= (64926,33·0,025)/[38631,8+(14208+6067,5)·0,025

∆H2= 0,04 m

∆H3= 0,015 m

Hkor = 202,2-0,4-0,04-0,015

Hkor = 201,74 m

Długość drogi przemieszczenia gruntu

Nasyp

Pole Vn[m3] xi yi Vn(xi) Vn(yi)
A1 2214 15 125 33210 276750
A2 2304 45 125 103680 288000
A3 2484 75 125 186300 310500
A4 2619 105 125 274995 327375
A5 2646 135 125 357210 330750
A6 2529 165 125 417285 316125
A7 1572 190 125 298680 196500
B1 909 15 95 13635 86355
B2 864 45 95 38880 82080
B3 963 75 95 72225 91485
B4 1161 105 95 121905 110295
B5 1359 135 95 183465 129105
B6 1422 165 95 234630 135090
B7 948 190 95 180120 90060
C1N 13,65 10 78 136,5 1064,7
C2N 1,05 31 79 32,55 82,95
C3N 4,05 85 78 344,25 315,9
C4N 46,8 110 77 5148 3603,6
C5N 195,3 140 74 27342 14452,2
C6N 312,12 168 67 52436,16 20912,04
C7 378 190 65 71820 24570
D6N 0,3 179 49 53,7 14,7
D7N 19,8 195 47 3861 930,6
P9 693 205 128 142065 88704
P10 70 206 142 14420 9940
P11 132 202 146 26664 19272
P12 4042,25 150 150 606337,5 606337,5
P13 4149,6 63 151 261424,8 626589,6
P14 144,4 -4 150 -577,6 21660
P15 84,32 -7 145 -590,24 12226,4
P16 443,3 -5 125 -2216,5 55412,5
SUMA 34723,94 3724921 4276559

xN= ∑VNi(xi)/∑VNi

xN= 3724921/34723,9

xN= 107,272

yN= ∑VNi(yi)/∑VNi

yN= 4276559/34723,9

yN= 123,16

Wykop

Pole Vw[m3] xi yi Vw(xi) Vw(yi)
C1W 588,3 17 63 10001,1 37062,9
C2W 787,65 46 64 36231,9 50409,6
C3W 743,85 72 63 53557,2 46862,55
C4W 465,3 102 60 47460,6 27918
C5W 156,6 130 55 20358 8613
C6W 37,44 155 53 5803,2 1984,32
D1 1899 15 35 28485 66465
D2 2268 45 35 102060 79380
D3 2313 75 35 173475 80955
D4 1899 105 35 199395 66465
D5 1314 135 35 177390 45990
D6W 598,98 164 34 98232,72 20365,32
D7W 182,7 187 31 34164,9 5663,7
E1 1842 15 10 27630 18420
E2 2232 45 10 100440 22320
E3 2304 75 10 172800 23040
E4 1944 105 10 204120 19440
E5 1476 135 10 199260 14760
E6 1044 165 10 172260 10440
E7 464 190 10 88160 4640
P1 483,47 -6 20 -2900,82 9669,4
P2 98 -3 -3 -294 -294
P3 151,2 -4 -5 -604,8 -756
P4 2341,65 40 -10 93666 -23416,5
P5 2497 110 -6 274670 -14982
P6 10 201 -2 2010 -20
P7 10 202 -1 2020 -10
P8 51,25 201 9 10301,25 461,25
SUMA 30202,39 2330152 621846,54

xw= ∑VWi(xi)/∑VWi

xw= 2330152/30202,9

xw= 77,15

yw= ∑VWi(yi)/∑VWi

yw= 621846,54/30202,39

yw= 20,59

L=$\sqrt{\left( Xw - Xn \right)^{2} - \left( Yw - Yn \right)^{2}}$

L=$\sqrt{\left( 77,15 - 107,272 \right)^{2} - \left( 20,59 - 123,16 \right)^{2}}$

L= 106,9m

Obliczenia wydajności eksploatacyjnej spycharki oraz czasu trwania robót niwelacyjnych.

1. Parametry określające wielkość zadania

VW= 30202,39 m3

Kategoria gruntu: III

L= 106,9

2. Obliczenie wydajności eksploatacyjnej spycharki SM-101.

We= (3600/T)·q·Sn·S·Sw

Sw= 85%= 0,85

Sn= 0,9

Ss= 0,8

q= 2,5 m3

T= Tst+Tzm

Tst= tzb+tzk+tpo

tzb=5s

tzk=10s

tpo=10s

Tst=25s

Tzm= Ls/V­s+Lp/Np.+(Lp+Ls)/Vpw

s= q/hsk·L

s= 2,5/0,2·3

s= 4,16m

Lp= 102,74m

Lpw= 106,9m

Tzm=0,00416/2,25+0,10274/5,14+0,1069/9,65

Tzm=0,033h= 118,8 s

T= 118,8+25 =143,8s

We= (3600/143,8)·2,5·0,9·0,8­·0,85

We= 38,3 m3/h

t=V/ We

t= 30202,39/38,3

t= 788,6 h

  obliczenia obliczenia wg. KNR
Sprzęt SM-101
Wydajność[m3/h] 38,3
czas[h] 788,6

Wyszukiwarka