5SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH W KLASIE II

SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH W KLASIE II

DATA : 28.03.2012

AUTORKA: JOANNA SIEŃCZUK

HASŁO BLOKU: Podręcznik od A do Z „Ala i Adam na tropie zaginionego skarbu”.

HASŁO DNIA: Plan działania.

WPIS W DZIENNIKU: Plan działania. Czytanie i omówienie rozdziału ”Ustalenie planu działania”. Kolejność wydarzeń. Utrwalenie wiadomości o czasownikach i rzeczownikach. Rozwiązywanie zadań tekstowych .Śpiewanie poznanych piosenek.

CELE OGÓLNE:

Kształtowanie umiejętności:

CELE SZCZEGÓŁOWE:

Uczeń:

METODY:

Słowna – Wypowiedzi uczniów ciche czytanie tekstu, głośne czytanie wybranych fragmentów, udzielanie odpowiedzi na pytania nauczyciela,

Działań praktycznych – Wyszukiwanie i podkreślanie w tekście czasowników i rzeczowników , wykonanie ćwiczeń w karcie pracy, uzupełnianie kart, układanie historyjek.

FORMY PRACY:

zbiorowa,

indywidualna,

ŚRODKI DYDAKTYCZNE: karty do pracy, czytanka „OD A DO Z” kl.2, ćwiczenia cz. C karty do pracy, oraz ćwiczenia cz.7,


PRZEBIEG ZAJĘĆ

Czytanie przez wybrane dzieci rozdziału z czytanki „Ustalenie planu działania”.

Po przeczytaniu tekstu dzieci omawiają przeczytany tekst. Wyjaśniają co oznacza ”nie czas na sentymenty” które wypowiedział pan Zbyszek (nie ma czasu na kierowanie się emocjami, uczuciami, należy kierować się rozsądkiem).

Dzieci omawiają plan działania : Pan Zbyszek zadzwonił do pana Bogdana ,opowiedział mu o dzieciach i umówił się na spotkanie z panem Bogdanem ,który miał opowiedzieć dzieciom o Afryce swoich przygodach i pokazać zdjęcia. Dziewczyny zajęły się poszukiwaniem Karoliny która mogła zostać projektantką mody, a chłopcy mieli przygotować jak najwięcej pytań o Afryce.

Dzieci wyszukują w tekście czasowników i rzeczowników, z wyszukanych wyrazów układają zabawne historyjki i czytają na głos klasie.

MATEMATYKA

Dzieci rozwiązują zadania z treścią.

Zad 1

Tosia miała 2 banknoty pięćdziesięciozłotowe. W księgarni kupiła album za 40 zł, ile złotych jej zostało?

2 x 50zł = 100zł

100zł – 40zł = 60zł

Odp.

Zad 2

Ania ma do szkoły 650 metrów. Ola ma do szkoły o 230 metrów bliżej niż Ania. Jak daleko ma do szkoły Ola?

Zad3

Do remontu mieszkania pan Józef zużył 4 worki cementu po 50 kg każdy, ile kilogramów cementu zużył pan Józef ?

Odp.

Zad4

Ogród Kasi ma kształt prostokąta o wymiarach 150 m na 200 m. Ile metrów siatki potrzeba na ogrodzenie całego ogrodu?

Odp.

Zad5

Trasa dwudniowej wycieczki Marka liczyła 280 km. Pierwszego dnia chłopiec przejechał 150 km, ile kilometrów zostało mu do końca trasy?

Odp. ……………………………………………………………………………….

Dzieci zamykają podręczniki i śpiewają piosenki które poznały w tym roku.

Zadanie domowe:

Zadanie 1 i 2 str. 24 zeszyt matematyczny

