KONSPEKT LEKCJI JĘZYKA NIEMIECKIEGO
KLASA: III A GIMNAZJUM (grupa – 13 osób)
DATA: 26.10.2011r.
NAUCZYCIEL: Izabela Borkowska
TEMAT: Was ist passiert? Co się stało?
Cele: Uczeń:
Potrafi nazwać podstawowe części ciała
Potrafi powiedzieć co komu dolega
Potrafi opisać wygląd zewnętrzny osoby
Potrafi przeprowadzić krótki dialog pytając o dolegliwości i odpowiadając na pytania
Potrafi prawidłowo zastosować zaimki osobowe w ćwiczeniach
Rozumie selektywnie tekst ze słuchu dotyczący dolegliwości
Metody pracy: słowna, ćwiczeń, praca z tekstem
Formy pracy: indywidualna, zbiorowa, w parach
Pomoce dydaktyczne: podręcznik, ćwiczenia, odtwarzacz CD
Przebieg zajęć:
Powitanie uczniów, czynności organizacyjne.
Zapisanie tematu, podanie celów lekcji
Wprowadzenie nowego tematu i słownictwa
Uczniowie dopasowują opisy do obrazków – ćw. 1/30
Uczniowie słuchają nagrania i uzupełniają opis – ćw. 2/30
Praca z tekstem słuchanym:
Uczniowie czytają gośno i tłumaczą zdania zdania z ćw. 4/31
Ucznowie słuchają dwukrotnie nagrania i zaznaczają informacje zgodnie z tekstem
Uczniowie odczytują zaznaczone odpowiedzi
Uczniowie wyrażają przypuszcenia co może dolegać osobą na obrazkach z ćw. 5/31
Uczniowie słuchają dwukrotnie nagrania i uzupełniają informacje, następnie je odczytują
Praca z ćwiczeniami:
Uczniowie uzupełniają krzyżówki z ćwiczeń 1/34 oraz 2/35, następnie odczytują rozwiązania
Uczniowie uzupełniają opis osoby na podstawie ćw 3/35
Ucziowie odczytują opis osób
Praca w parach:
Uczniowie uzupełniają ćw. 6/32 w podręczniku a następnie na jego podstawie wypisują odpowiednie zwroty do ćw. 7/33
Uczniowie odczytują swoje odpowiedzi wraz z tłumaczniem
Uczniowie przeprowadzają rozmowę wg ćw 8/33
Kilka par przedstawia swoje dialogi
Wyjaśnienie pracy domowej – opis kolegi lub koleżanki
Podsumowanie zajęć, pożegnanie uczniów