Reportaż Braian Kwiecień

GRAND DERBI

REAL MADRID vs FC BARCELONA

Przed meczem:

Już dawno Real Madryt nie przystępował do meczu z FC Barceloną z tak przetrzebioną kontuzjami i czerwonymi kartkami obroną. Młodszym kibicom nie sposób wyobrazić sobie Gran Derbi bez Ikera Casillasa. Przez ponad dziesięć lat (od 1 maja 2002 roku) zawsze bronił bramki Realu Madryt. W wielu z tych 30 meczów był kapitanem, zawsze jednym z najpewniejszych punktów drużyny. Teraz, z obandażowaną lewą ręką i dwoma śrubami w dłoni, będzie przyglądał się walce kolegów z trybun. A obok niego zasiądą obaj podstawowi stoperzy – Sergio Ramos i Pepe. Środek obrony Królewskich będzie stał otworem przed napastnikami Barcelony.

1. min - Zaczynamy!

4. min - Karim Benzema zatańczył w polu karnym po podaniu Kaki, ale był osaczony i stracił piłkę.

6. min - GOOOOOOOOOOOOOLLLL! 1:0!!! Morata zaatakował lewą stroną, Dani Alves pozwolił mu na dośrodkowanie, a Karim Benzema zamknął całą akcję.

10. min - Kilka ostatnich minut to przewaga FC Barcelony, brakuje tylko strzałów na bramkę Realu.

17. min - Dani Alves zagrał do Leo Messiego w pole karne, ale Argentyńczyk został zablokowany przez dwóch obrońców Realu.

18. min - GOOOOOOOOOOOOLLLLL! 1:1!!!!! Leo Messi! Prostopadłe podanie do Argentyńczyka, en z łatwością minął Ramosa i strzałem w krótki róg pokonał Lopeza.

25. min - Coentrao dośrodkował z lewej strony, ale posłał piłkę za głęboko i Valdes pewnie ją złapał.

27. min - Pepe zwijał się z bólu po starciu z Thiago. Było ostro, ale nie stało się nic poważnego.

31. min - Barcelona znów długo utrzymuje się przy piłce. Tymczasem na trybunach Santiago Bernabeu przeraźliwe gwizdy.

33. min - Mogło być 2:0! Lionel Messi miał mnóstwo swobody na 17. metrze, ale strzelił wprost w Lopeza!

39. min - Powinno być 2:1! Morata główkował w boczną siatkę w znakomitej sytuacji po pięknym zagraniu Modricia.

45. min - Koniec pierwszej połowy. Wyraźną przewagę w posiadaniu piłki ma Barcelona, ale nic z tego nie wynikało. Do przerwy sprawiedliwy remis.

46. min - Sędzia rozpoczął drugą połowę.

48. min - Minimalnie za krótka centra Modricia z rzutu wolnego. Żaden z Królewskich nie oddał strzału.

52. min - Żółta kartka dla Sergio Ramosa za zagranie piłki ręką.

57. min - Varane w ostatniej chwili zatrzymał szarżującego Villę.

60. min Dwie zmiany w Realu Madryt: Ronaldo za Benzemę oraz Khedira za Kakę.

62. min - Żółta kartka dla Coentrao.

64. min - Real zaczął atakować, duży wpływ na to miały zmiany dokonane przez Jose Mourinho.

66. min - Valdes z dużymi kłopotami obronił potężne uderzenie Cristiano Ronaldo z rzutu wolnego.

67. min - Zmiana w FC Barcelonie: Sanchez za Villę.

76. min - Real mógł prowadzić 2:1! Pepe zagrał na wolne pole do Moraty, ten drugi kapitalnie przyjął piłkę, ale przegrał pojedynek sam na sam z Valdesem!

78. min - Zmiana w FC Barcelonie: Adriano za Pedro.

82. min - GOOOOOOOOOOOOOOLLLLL! 2:1!!! Sergio Ramos piękną główką po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pokonał bramkarza FC Barcelony.

86. min - Zmiana w FC Barcelonie: Tello za Thiago.

88. min - Mogło być 3:1! Cristiano Ronaldo uderzył z rzutu wolnego w spojenie słupka z poprzeczką.

90. min - Mecz potrwa trzy minuty dłużej.

90+3. min - Adriano padł w polu karnym Realu, ale arbiter nakazał grać dalej.

90+4. min - Koniec meczu! Real Madryt po raz drugi w tym tygodniu pokonał FC Barcelonę. Tym razem Królewscy pokonali Dumę Katalonii 2:1.