KONSPEKT LEKCJI
1.Typ szkoły: Szkoła Podstawowa
2. Poziom nauczania: IV klasa (3 godziny tygodniowo)
3. Data: 07.12.2011 r.
4. Imię i nazwisko nauczyciela: Martyna Fiuk
5. Czas trwania lekcji: 45 minut
6. Temat lekcji: A table in the kitchen.-Revision of units 11-15. (Stół w kuchni.-Powtórzenie działów 11-15)
7. Cele ogólne jednostki lekcyjnej:
Powtórzenie i utrwalenie struktur gramatycznych oraz słownictwa związanego z domem, jedzeniem, ubraniami i kolorami.
8. Cele operacyjne jednostki lekcyjnej:
Uczeń rozumie poznane słownictwo.
Uczeń potrafi wymawiać nowe wyrazy.
Uczeń potrafi zapisać nowe wyrazy.
Uczeń potrafi przeczytać ze zrozumieniem tekst.
9. Materiały, środki dydaktyczne:
Karty pracy
Karteczki ze słówkami
10. Metody pracy
Zadawanie pytań i odpowiadanie na nie
Wykonywanie ćwiczeń
11. Formy pracy
Praca indywidualna
Praca zbiorowa
PRZEBIEG LEKCJI
Wstęp
Czynności organizacyjne.
Zapisanie tematu lekcji na tablicy. Sprawdzenie pracy domowej.
Rozgrzewka językowa
Uczniowie wykonują pierwsze zadanie z karty pracy-podpisują obrazki.
Prezentacja
Uczniowie wykonują kolejne zadania z karty pracy: zapisują nazwy mebli i zaznaczają które podpisy pod obrazkami przedstawiającymi jedzenie są poprawne. Uczniowie ćwiczą przyimki miejsca rysując piłkę w odpowiednim miejscu względem torby.
Faza główna
Uczniowie losują karteczkę z koperty. Mają za zadanie poprawnie przeczytać i przetłumaczyć słowo.
Uczniowie wykonują zadanie czwarte z karty pracy. Tworzą liczbę mnogą rzeczowników.
Następnie układają zdania z rozsypanych słów. Zapisują je również na tablicy.
Uczniowie czytają tekst i odpowiadają na pytania nauczyciela.
Uczniowie odpowiadają na pytania typu prawda/fałsz.
Zakończenie
Zadanie pracy domowej.
Zadanie dodatkowe - Gra: „I kto to mówi”. Nauczyciel zapisuje na tablicy dwa pytania. Uczeń podchodzi do tablicy i odwrócony od klasy zadaje pytania osobie wyznaczonej przez nauczyciela. Wskazana osoba odpowiada. Uczeń ma za zadanie odgadnąć kogo wskazał nauczyciel.