kl V, konspekty


Imię i nazwisko studenta: Izabela Talaga

PLAN LEKCJI

Temat: What technology do you use? Texting - pisanie wiadomości tekstowych.

Klasa: V

Cele lekcji: W czasie lekcji uczniowie będą doskonalili tworzenie zdań twierdzących, przeczących i pytających w czasie present Simple oraz powtórzą nazwy sprzętów elektronicznych.

Pomoce i dodatkowe materiały dydaktyczne: Worksheet - Texting, Podręcznik Steps in English 2, CD

ETAPY LEKCJI

PRZEBIEG LEKCJI

Typ interakcji

Czas

CZYNNOŚCI WSTĘPNE

Powitanie i sprawdzenie obecności

Informacja o celach lekcyjnych

N K

2'

ROZGRZEWKA JĘZYKOWA

Sprawdzenie zadania domowego - zdania na temat funkcji sprzętów elektronicznych.

N K

5'

ROZUMIENIE TEKSTÓW:

- przed czytaniem

- czytanie

- po przeczytaniu

1. Uczniowie łączą obrazki z odpowiednimi nazwami sprzętu elektronicznego.

2. Uczniowie czytają tekst

3.Uczniowie wskazują właściwą odpowiedź na podstawie przeczytanego i wysłuchanego tekstu

4. Uczniowie uzupełniają luki w zdaniach odpowiednimi wyrazami na podstawie przeczytanego i wysłuchanego tekstu

5. Uczniowie uzupełniają luki w zdaniach podanymi imionami na podstawie wysłuchanego tekstu

6. Uczniowie wskazują właściwe odpowiedzi na podstawie przeczytanych komentarzy

7. Uczniowie wskazują zdania prawdziwe i fałszywe na podstawie przeczytanego tekstu i poprawiają błędy w zdaniach fałszywych

N K

15'

PISANIE

1.Burza mózgów - przypomnienie funkcji sprzętów elektronicznych np. computer- writing emails, surfing, post on Facebook

2.Następnie uczniowie podpisują ilustracje odpowiednimi nazwami sprzętu elektronicznego

3. Uczniowie czytają przykładową wiadomość tekstową

4. Nauczyciel podkreśla elementy stałe w emailu

5. Uczniowie wykorzystując wiedzę o sprzęcie elektronicznym i ich funkcjach oraz zwroty użyteczne w pisaniu emaili piszą wiadomość na temat sprzętu elektronicznego, z którego korzysta lub nie

N K

17'

ZADANIE REZERWOWE:

Uczeń wskazany przez nauczyciela wymienia jedno słowo związane ze sprzętem elektronicznym. Nauczyciel zabrania zapisywania słów. Kolejna osoba musi powtórzyć poprzednie słowo i dodać kolejne. Trzecia osoba musi powtórzyć dwa słowa i dodać swoje, itd.

K K

5'

UWAGI


