Zatwierdził:
…………….
KONSPEKT ZAJĘĆ
I. Przedmiot: W - F
II. Temat: Testy sprawności fizycznej: bieg na 50 i 1000 m
Czas trwania zajęć: 3 x 45 minut zajęcia praktyczne
IV. Metoda nauczania: 1. nauczanie teoretyczne:
- wykład
- pogadanka
- dyskusja
- opis
- opowiadanie
- wyjaśnienie
2. nauczanie praktyczne:
- rozwijanie umiejętności
- pokaz
- ćwiczenie
- instruktaż
- inscenizacja
V. Typ lekcji
1. obejmująca kilka momentów procesu dydaktycznego
2. poświęcona podaniu nowego materiału
3. problemowa
4. poświęcona powtórzeniu wiadomości
5. obejmująca ćwiczenia praktyczne
6. poświęcona sprawdzeniu wiadomości i umiejętności
VI. Format zajęć
system klasowo - lekcyjny
praca grupowa
zapoznanie z obiektami, urządzeniami i instalacjami
zajęcia praktyczne - ćwiczenia praktyczne ze sprzętem
VII. Miejsce zajęć
sala wykładowa
plac ćwiczeń
stanowisko ćwiczebne
zakład produkcyjny lub inne obiekty
VIII. Cel ogólny:
POZNAWCZY -
KSZTAŁCĄCY -
WYCHOWAWCZY -
IX. Pomoce dydaktyczne (wykaz sprzętu)
- foliogramy
- rzutnik
- filmy
- monitory + magnetowid
- tablica lekcyjna
- makiety
- przekroje
- programy multimedialne
- komputer
- PN
- zdjęcia
- inne
X. Zagadnienia do zajęć:
Sprawdzenie sprawności fizycznej strażaków
XI. Literatura do zajęć:
Animator kultury fizycznej w PSP
XII Plan zajęć:
Lp. |
Treść zajęć |
Czas |
Uwagi |
1. |
1. Część wstępna: 2. Czynności organizacyjno - porządkowe. - przyjęcie meldunku - sprawdzenie obecności - podanie tematu i przygotowanie odpowiednich pomocy dydaktycznych.
|
5 |
|
2. |
3. Część zasadnicza:
Bieg na 50 m i 1 000 m. Ćwiczący zajmuje pozycję startową (niska lub stojąca) przed linią startu. Na donośny sygnał "startera" rozpoczyna bieg. Czas mierzony jest do momentu osiągnięcia klatką piersiową linii mety. Falstart powoduje powtórzenie startu.
|
115 |
|
3. |
4. Synteza materiału: - powtórzenie najważniejszych części podanego materiału - kontrola efektów nauczania, pytania do odpowiedzi ustnej lub pisemnej:
|
10 |
|
4. |
5. Zakończenie zajęć: - podsumowanie zajęć - podanie literatury do zajęć
|
5 |
|
XIII. Uwagi i wskazówki prowadzącego zajęcia.
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________