Konspekt lekcji wychowania fizycznego
Temat lekcji: Ćwiczenia równoważne na przyrządach ze zmianami pozycji .
Cele lekcji:
Umiejętności- chód po przyrządach równoważnych z utrudnieniem
Wiadomości- poznanie ćwiczeń kształtujących równowagę
Sprawność fizyczna- utrzymanie równowagi, samoasekuracja
Postawy i motywacje- samodoskonalenie, przestrzeganie zasad bhp
Pomoce- ławeczki,
Klasa- VI
Miejsce ćwiczeń- zastępcza sala gimnastyczna
Prowadzący- Paweł Pleskowicz, Paweł Bogdan
Tok lekcji |
Nazwa i opis ćwiczenia |
Czas |
Część wstępna-15min |
||
Czynności organizacyjno-porządkowe |
Zbiórka, powitanie, sprawdzenie obecności i gotowości do zajęć. Podanie tematu lekcji i motywacja do zajęć. |
2min. |
Zabawa ożywiająca |
„Berek żuraw” Berek biega za pozostałymi uczestnikami zabawy, którzy uciekają w różne strony. Kto chce uniknąć schwytania staje na jednej nodze podkładając pod kolano drugiej, wysoko ugiętej, rękę, którą równocześnie chwyta się za nos. Jeśli berek zdąży dotknąć kogoś, zanim przyjmie on postawę żurawia, wówczas dotknięty zostaje berkiem i prowadzi zabawę dalej. |
3min |
Ćwiczenia rozgrzewające |
|
|
Część główna- 25 minut |
||
Ćwiczenia równoważne na ławeczce |
|
|
Część końcowa- 5 min |
||
Ćwiczenia rozluźniające |
„Kto zmienił miejsce” Jeden z uczniów ustawiwszy się przed zespołem , skrupulatnie przygląda się jego ustawieniu, potem odchodzi na ubocze. W tym czasie w zespole następują zmiany w ustawieniu np. zmiana miejsc itp. |
3min |
Podsumowanie lekcji |
Zbiórka, podsumowanie lekcji, pochwały, pożegnanie. |
2min |