KONSPEKT LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO

1.Typ szkoły: Szkoła Podstawowa

2. Poziom nauczania: VI klasa (3 godziny tygodniowo)

3. Liczba uczniów: 19

4. Data: 25.02.2013 r.

5. Imię i nazwisko nauczyciela: mgr Martyna Fiuk

6. Czas trwania lekcji: 45 minut

7. Temat lekcji: Practising language skills. (Ćwiczenie umiejętności językowych).

8. Cele ogólne jednostki lekcyjnej:

9. Cele operacyjne jednostki lekcyjnej:

10. Materiały, środki dydaktyczne:

11. Metody pracy

12. Formy pracy

PRZEBIEG LEKCJI

Wstęp

Czynności organizacyjne. Sprawdzenie listy. Zapisanie tematu lekcji. Sprawdzenie pracy domowej.

Rozgrzewka językowa

  1. Zadanie nr 1 na karcie pracy-uczniowie nazywają sporty przedstawione na ilustracji.

Faza główna

  1. Uczniowie wykonują 2 zadania na słuchanie. Słuchają nagrań minimum dwukrotnie, wspólnie omawiają odpowiedzi.

  2. Uczniowie wykonują ćwiczenia na słownictwo: dobierają słowa do obrazków.

  3. Gra „Kalambury”: chętni uczniowie przedstawiają różne czynności. Pozostałe osoby odgadują nazwę czynności.

  4. Uczniowie wykonują zadanie na czytanie ze rozumieniem. Po wykonaniu zadań nauczyciel zadaje dodatkowe pytania do tekstów.

  5. Uczniowie wykonują kolejne zadanie na karcie pracy polegające na dopasowanie poleceń do zdań po angielsku.

Zakończenie

Gra „Find someone who…”-„Znajdź kogoś, kto…”. Na kartach pracy wypisane są nazwy czynności. Zadaniem uczniów jest odnalezienie w klasie osób, które mają zamiar wykonać dane czynności i zapisanie imienia na karcie.

Zadanie pracy domowej.

2 ćwiczenia za czytanie ze zrozumieniem.