KONSPEKT LEKCJI NR 12 i 13.
TEMAT: Gimnastyka, skok rozkroczny przez kozła.
CELE GŁÓWNE LEKCJI:
1.UMIEJĘTNOŚCI: UU opanowują umiejętność skoku rozkrocznego przez kozła,
doskonalą stanie na rękach przy drabinkach i chodzenie po
równoważni.
2.MOTORYCZNOŚĆ: siła eksplozywna, równowaga
3.WIADOMOŚCI: przydatność ćwiczeń gimnastycznych w trosce o swoją
sylwetkę
4.AKCENT WYCH.: asekuracja przy wykonywanych ćwiczeniach
KLASA: VI B , VI A , DZ
MIEJSCE: SALA GIMNASTYCZNA
CZAS: `45
L.ĆW.:
PRZYBORY I PRZYRZĄDY: KOZIOŁ, ODSKOCZNIA, MATERACE, RÓWNO -
WAŻNIA
TOK LEKCJI
|
ZADANIA SZCZEGÓŁOWE |
UWAGI ORG.-METOD.
|
1.Zorganizowanie grupy i sprawdz. gotowości do zajęć
|
|
Odłożenie biżuterii Siat skrzyżny na obwodzie koła. |
2.Motywacja do uczestnictwa w lekcji |
1. Podanie tematu lekcji.
|
Ustawienie j.w. |
3.Rozgrzewka, psychomotoryka, profilaktyka. |
Ćwiczenia kształtujące przy drabinkach.:
|
x 5
każda noga x 5
x 3
x 5 każda strona.
X 10
x 10
x 10
x 5 x 5
x 5
x 10
|
zdolności twórczych |
Podział na cztery zespoły.:
Nie ćwiczący zwis na drabinkach i ugięcia NN do krze sełka.
UU przechodzą na inne stanowiska na sygnał N i w sposób wymyślony przez N UU sprzątają sprzęt.
|
UU przygotowują stacje po dokładnej informacji N. Ustawienie na sali:
4. 1. N . 2. 3.
4. Asekuracja przez UU Na wszystkich stanowiskach pamiętać o BHP.
|
5.Uspokojenie org. |
Zab. uspokajająca - „myśliwy” |
|
6.Czynności org.-wychowawcze. |
|
Rozsypka przed N. |
7.Nastawienie do zadań i ćwiczeń w czasie wolnym. |
|
Ustawienie j.w. |