konspekt pilka nozna-Doskonalenie pods. umiejętności w piłce nożnej, AWF Wychowanie fizyczne, metodyka wychowania fizycznego, konspekty


KONSPEKT LEKCJI: 3-4

DATA: 26.09.2007

DYSCYPLINA: PIŁKA NOŻNA

TEMAT: Doskonalenie podstawowych umiejętności technicznych w piłce nożnej.

Miejsce zajęć: sala gimnastyczna

Ilość uczestników: 16

Klasa/ Płeć: IID / M

Czas trwania zajęć: 90 min.

Przybory: piłki

CELE GŁÓWNE LEKCJI :

1.Umiejętności: uczeń doskonali poznane elementy techniki(prowadzenie, przyjęcie, uderzenie) gry w piłkę nożną

2.Wiadomości. : uczeń zna przepisy piłki nożnej i technikę wykonania elementów technicznych

3.Sprawność motoryczna. : szybkość, zwinność, koordynacja

4.Akcent wychowawczy: samokontrola, współpraca w zespole

Imię i nazwisko prowadzącego: Łukasz Biliński


Tok lekcji

Zadania szczegółowe

Dozow.

Uwagi organizacyjno-metodyczne

1.Część organizacyjna

1.Zbiórka

2.Powitanie

3.Sprawdzenie liczby ćwiczących.

2 min.

- w dwuszeregu wzdłuż linii bocznej

- nie ćwiczący siadają na ławce

- kontrola obuwia i ubioru

2.Nastawienie do aktywnego udziału w lekcji

1.Podanie tematu.

2.Motywacja do aktywnego udziału w lekcji.

1 min.

3.Rozgrzewka, psychomotoryka i profilaktyka

  1. trucht dookoła sali

  • krążenia RR

  • cwał bokiem

  • przekładanka

  • bieg tyłem

  • w biegu skip A

  • w biegu skip C

2.stojąc w lekkim rozkroku RR w górze wykonujemy skony T w przód z pogłębieniem,

3.stojąc w rozkroku wykonujemy skłon T do NL i do NP.

4.w pozycji stojącej, NN razem złączone staramy się głową dotknąć kolan

5.krok skrzyżny (prawa noga w przód) skłon do nogi prawej, a następnie zmiana nogi.

20 min.

- ustawienie w kole

- ustawienie w rozsypce, każdy z ćwiczących posiada piłkę

- NN muszą być wyprostowane w stawie kolanowym

4.Kształtowanie umiejętności i doskonalenie sprawności

Ćwiczący zostają podzieleni przez prowadzącego na cztery osoby, gdzie dwie osoby ustawiały się na linii bocznej boiska z lewej strony a kolejne dwie po przeciwnej stronie, wykonując następujące ćwiczenia:

1.Prowadzenie i przekazanie piłki NP. i NL do partnera znajdującego się z przeciwnej strony. On po przyjęciu piłki wykonuje to samo.

2.Uderzenia piłki bezpośrednio do partnera NP. i NL.

3.j.w z tym, że po uderzeniu przyjęcie piłki i następnie oddanie piłki partnerowi.

4.j.w. tyko przyjęcie piłki LN a odegranie PN i na odwrót.

5.Prowadzenie piłki i wykonanie zwodu pojedynczego i odegranie do partnera.

6.Prowadzenie piłki, zwód na uderzenie i zatrzymanie piłki piętą. Podanie piłki w tył.

7.Zwód na uderzenie przy prowadzeniu i podanie podeszwą piłki poprzez przetoczenie.

8.Uderzenie piłki z „pierwszej”, gdzie partner wybiega i wykonuje rozkrok i piłka jest przepuszczona między nogami do partnera. Partner z drugiej strony wykonuje to samo.

9.Pierwszy z czwórki trzyma piłkę w rękach i podrzuca ją do partnera znajdującego się po drugiej stronie, ten natomiast przyjmuje piłkę na klatkę piersiową i „gasi” ją do ziemi, następnie chwyta piłkę i wykonuje to samo.

10.Pierwszy z czwórki wykonuje podanie, natomiast partner z przeciwnej strony wykonuje przyjęcie ze zwodem i podanie do partnera i dalej wykonuja to samo.

11.j.w. tylko z przetoczenie

podeszwą w bok i odegranie do partnera.

12.Bezpośrednie podania do siebie. Staramy się szybko odgrywać piłkę do partnera.

13.Gra szkolna 3x3.

23 min.

15 min.

25 min.

Na każdy czwórkę przypada jedna piłka.

5.Uspokojenie organizmu

1.Marsz z ramionami w górze - luźne potrząsanie dłońmi.

2.W marszu- skłon tułowia w dół (wydech)- wyprost tułowia z ramionami w bok (wdech).

1 min.

Ustawienie w rozsypce,

6.Część organizacyjno-porządkowa

1.Zbiórka i sprawdzenie stanu liczebnego.

2.Omówienie lekcji, zwrócenie uwagi na błędy.

3.Pochwała uczniów najlepiej wykonujących ćwiczenie.

2 min.

- w szeregu na linii bocznej boiska

7.Nastawienie do aktywności

1. Zachęcenie uczniów do samodzielnych ćwiczeń w czasie wolnym.

1 min.


