PLAN KONSPEKT
do przeprowadzenia zajęć z łączności
TEMAT 1: POLOWY APARAT TELEFONICZNY.
CELE:
zapoznać szkolonych z przeznaczeniem i działaniem polowego aparatu telefonicznego;
zapoznać szkolonych z budową polowego aparatu telefonicznego.
zapoznać szkolonych z czynnościami obsługowymi podczas eksploatacji aparatu telefonicznego
CZAS I MIEJSCE: x 45' - świetlica.
METODA: Wykład.
ZAGADNIENIA:
1. Budowa AP - 82.
2. Działanie i przeznaczenie AP - 82.
3. Czynności obsługowe aparatów telefonicznych.
.
LITERATURA:
Podręcznik żołnierza wojsk zmechanizowanych, wyd. MON, 1971.
Lp. |
Treść zagadnienia |
Czas |
Wskazówki organizacyjno-metodyczne |
CZĘŚĆ WSTĘPNA
. |
|
Nakazuję wykonać zbiórkę baterii w miejscu rozpoczęcia zajęć. Sprawdzam obecność i podaję temat oraz cel zajęć. |
|
CZĘŚĆ GŁÓWNA ZAGADNIENIE 1- Budowa AP - 82 Każdy polowy aparat telefoniczny składa się z trzech zasadniczych części:
Skrzynka:
Płyta montażowa:
Mikrotelefon:
przycisk - tangenta z przekaźnikami kontraktonowymi. ZAGADNINIE 2 Działanie i przeznaczenie AP - 82 Polowe aparaty telefoniczne AP - 82 przeznaczone są do zapewnienia łączności telefonicznej na wszystkich szczeblach dowodzenia w kanałach telefonicznych w naturalnym paśmie częstotliwości (300Hz - 3400Hz) tworzonych za pomocą radiowych, radioliniowych i przewodowych linii łączności oraz łączy bezpośrednich. AP - 82 jest to aparat z wywołaniem induktorowym przystosowany do: - współpracy z innym aparatem systemu MB (miejscowej baterii) z wywołaniem induktorowym; - pracy w sieci dowolnej centrali systemu MB z wywołaniem induktorowym, systemu CB (centralnej baterii); - obsługi łącznic telefonicznych; - urządzania punktów kontrolno - telefonicznych (PKT). Zasięg łączności w km:
Zasilanie aparatu - 3 baterie R - 20 do 3-4,5V; 3 akumularory KRs-35/62; napięcie podawane z zewnątrz (bez akumulatorków w aparacie) 12V. Ciężar aparatu 3 kg.
ZAGADNIENIE 3 Czynności obsługowe aparatów telefonicznych. Sprawdzenie aparatu polega na:
|
|
Omawiam zagadnienie osobiście. Nakazuję zapisać w notatkach Po zapisaniu nakazuję jednemu ze szkolonych przeczytać notatki i omówić budowę AP-82.
Zagadnienie prowadzę jak wyżej kontrolując zapisywanie wiadomości w notatkach.
Zagadnienie prowadzę jak wyżej kontrolując zapisywanie wiadomości w notatkach. |
|
CZĘŚĆ KOŃCOWA
|
|
Omawiam zajęcia. Podaję temat następnych zajęć. Podaję zagadnienia do samokształcenia. |
OPRACOWAŁ:
.....................................