Sherlock (6kl), konspekty


Imię i nazwisko studenta: Izabela Talaga

PLAN LEKCJI

Temat: Sherlock Holmes - the story.

Klasa: VI

Cele lekcji: W czasie lekcji uczniowie będą doskonalili umiejętności czytania ze zrozumieniem, powtórzą konstrukcję zdań w czasie Past Simple oraz słownictwa związanego z opisem osoby.

Pomoce i dodatkowe materiały dydaktyczne: Podręcznik i ćwiczenia Steps In English 3, CD

ETAPY LEKCJI

PRZEBIEG LEKCJI

Typ interakcji

Czas

CZYNNOŚCI WSTĘPNE

Powitanie i sprawdzenie obecności

Informacja o celach lekcyjnych

N K

2'

ROZGRZEWKA JĘZYKOWA

How was your day yesterday? What did you do yesterday? Odpowiedzi na pytania używając czasu Past Simple

NK

5'

ROZUMIENIE TEKSTÓW:

- przed czytaniem

- czytanie

- po przeczytaniu

1. Sherlock Holmes - tekst.

- Sherlock Holmes - nauczyciel pyta co uczniowie wiedzą na jego temat

- Czytanie tekstu

- Kolejne czytanie i odpowiadanie na pytania do tekstu czasie past Simple.

- Odnalezienie czasowników w tekście i połączenie ich z rzeczownikami (kolokacje)

2. Dialog

-Czytanie dialogu i uzupełnianie luk informacjami o osobie

-Określenie czy zdania są prawdziwe czy fałszywe, korygowanie błędnych zdań

N K

20'

UŻYWANIE poznanych form i struktur gram., słownictwa

„I think about…” Uczniowie opisują jedną z osób w klasie (wygląd: kolor włosów, fryzura, kolor oczu, wzrost, zainteresowania) Reszta uczniów stara się odgadnąć o kim mowa.

KK

10'

ZADANIE REZERWOWE:

Opis „Belli Swan”

Uczniowie czytają opis i zaznaczają odpowiednie słowa zgodnie z ilustracją .

N K

4'

PRACA DOMOWA

Opisanie ulubionej postaci z książki/filmu/gry.

NK

4'

UWAGI


