555


KONSPEKT ZAJĘĆ

PROWADZĄCA: ANETA WOJTALA

DATA: 5.11.2009

GRUPA 2,3,4-LATKI ,,KRASNOLUDKI”

TEAMAT KOMPLEKSOWY: ZNAJOMI Z WIEJSKIEGO PODWÓRKA

TEMAT ZAJĘĆ: PIÓRA CZY SIERŚĆ?

CELE:

- dziecko opisuje swoje wrażenia dotykowe

- używa pojęć : miękki, miły, delikatny

- potrafi wymienić kilka zwierząt, których skóra pokryta jest sierścią lub piórami

reaguje na sygnał wzrokowy

FORMY: z całą grupą

METODY: czynne (aktywizujące), słowne, oglądowe

PRZEBIEG ZAJĘĆ:

  1. Zabawa ,,Skarby z worka”- N. wnosi do Sali worek wypełniony przedmiotami o różnej fakturze. Dzieci wkładają do worka rękę i starają się odgadnąć, co w nim jest. Kolejno wszystkie przedmioty zostają wyjęte z worka: piórka różnej wielkości, kłębek wełny, wełniana czapka i szalik, kawałek futerka.\

  1. Opisywanie wrażeń dotykowych. Dzieci dotykają ,,skarbów” wyjętych z worka. Opisują swoje wrażenia: miłe, ciepłe, miękkie, itp.

  1. ,,Burza mózgów”- próba odpowiedzi na pytanie: Skąd pochodzą te przedmioty?

  1. Oglądanie obrazków ze zwierzętami. Dzieci opisują wygląd zwierząt, starają się odgadnąć, czym pokryta jest ich skóra. N. wyjaśnia, jaką funkcję pełni sierść oraz pióra w życiu zwierząt.

  2. Zabawa ruchowa ,,Piórka i kłębuszki”, reagowanie na sygnał wzrokowy (obrazki ze zwierzętami) i sygnał dźwiękowy (tamburyno).



Wyszukiwarka

Podobne podstrony:
555
I CSK 555 10 1
555
555 id 41510 Nieznany (2)
555, Narkomania
Juki DDL 555 6
555
555, Dokumenty AWF Wychowanie Fizyczne, Konspekty Wychowanie Fizyczne
555 pogrupowane ustawami TM
Juki DDL 552 553 and 555
555 2
Juki DDL 555 4
555
555
Otwp 555, I
555
555, Politechnika WGGiG, Wentylacja i pożary-1 3
555
555

więcej podobnych podstron