Imię i nazwisko studenta: Izabela Talaga

PLAN LEKCJI

Temat: The brown carpet is on the floor.

Klasa: II

Cele lekcji: W czasie lekcji uczniowie poznają nazwy pokoi oraz przyimki .

Nowe jednostki leksykalne: bedroom, bathroom, dining room, kitchen

Pomoce i dodatkowe materiały dydaktyczne: Karty obrazkowe, podręcznik New English Adventure 2, CD

ETAPY LEKCJI

PRZEBIEG LEKCJI

Typ interakcji

Czas

CZYNNOŚCI WSTĘPNE

Powitanie i sprawdzenie obecności

Informacja o celach lekcyjnych

N K

2'

ROZGRZEWKA JĘZYKOWA

Warm-up - powtórka słownictwa związanego z pomieszczeniami w domu oraz przedmiotami.

  1. Flash

Nauczyciel pokazuje obrazek bardzo szybko. Uczniowie odgadują co to za pomieszczenie lub przedmiot.

  1. What's missing?

Nauczyciel przypina na tablicy obrazki. Uczniowie razem z nauczycielem nazywają poszczególne pomieszczenia. Uczniowie zamykają oczy. Nauczyciel zabiera jeden z obrazków, zadaniem uczniów jest odgadnięcie, którego z nich brakuje.

N K

8'

PREZENTACJA form i struktur gram., słownictwa

Nauczyciel pokazuje obrazki (flashcards) z dining room, living room, bathroom, bedroom, garden głośno podając nazwy. Zachęca uczniów do powtórzenia słówek.
Nauczyciel rysuje na tablicy szkic domu (bez drzwi, okien Nauczyciel zadaje pytanie What`s this? Uczniowie odpowiadają (a house). Nauczyciel rysuje linie dzielące dom na cztery części. Uczniowie zgadują jakie pomieszczenia mogą się kryć w każdej z części. Jeśli uczeń zgadnie, nauczyciel umieszcza tam kartę obrazkową z np. kuchnią. Za każdym razem uczniowie powtarzają wymawiane przez nauczyciela słowa. Następnie nauczyciel wskazuje pomieszczenia w różnej kolejności. Uczniowie proszeni są o nazwanie pomieszczeń.

N K

10'

ĆWICZENIE

poznanych form i struktur gram., słownictwa

1.Nauczyciel naśladuje pewne czynności(np. gotowanie), zadaje pytanie `Am I in the kitchen?'
Uczniowie odpowiadają `yes' lub „no”

2.Nauczyciel wypowiada głośno nazwę pomieszczenia. Zadaniem uczniów jest gestem pokazać czynności, jakie w danym pomieszczeniu można wykonać. Na przykład bathroom- łazienka/ mycie się/ szczotkowanie zębów itp.

N K

10'

UŻYWANIE poznanych form i struktur gram., słownictwa

Uczniowie przyglądają się obrazkowi. Nauczyciel wskazuje poszczególne pomieszczenia, zadaje pytania What`s this? a zadaniem uczniów jest udzielić odpowiedzi-najpierw pojedynczymi słowami, a potem całym zdaniem tj. It`s a bedroom.
Kolejne zadanie uczniów polega na wysłuchaniu nagrania a następnie połączeniu linią przedmiotów z odpowiednim pomieszczeniem. Nauczyciel tłumaczy nieznane uczniom wyrażenia, które pojawiają się w nagraniu. Nauczyciel umieszcza karty obrazkowe z przedmiotami na tablicy (na rysunku). Zadaje pytanie np. Where`s the teddy bear? Uczniowie odpowiadają np. in the living room

N K

15'

ZADANIE REZERWOWE:

1.Uczniowie numerują obrazki przedstawiające pokoje zgodnie z nagraniem. (podręcznik)

UWAGI