Konspekt lekcji techniki dla klasy 4.
Prowadzący: Marcin Lewandowski
Czas trwania lekcji: 45 minut
Temat: Materiały drewnopochodne - otrzymywanie i zastosowanie.
Cele dydaktyczne:
Uczeń potrafi wymienić 2 rodzaje materiałów drewnopochodnych.
Uczeń potrafi rozpoznać i nazwać materiały drewnopochodne.
Uczeń potrafi wyjaśnić różnice w budowie materiałów drewnopochodnych.
Uczeń umie scharakteryzować dwa materiały drewnopochodne.
Cele wychowawcze:
Zaangażowanie uczniów na lekcji
Wdrażanie do aktywności na lekcji.
Metody kształcenia:
Opis z pokazem
Forma pracy:
Zbiorowa.
Typ lekcji:
Poznawczy.
Środki dydaktyczne:
Tablica, kreda, zeszyt, kartka z tabelką.
Literatura:
K. Krzysik: Nauka o drewnie.
Henryk Pochanke: Podstawy nauczania pracy - techniki.
Przebieg lekcji:
Ogniwa |
Czynności nauczyciela |
Uwagi |
1. Sprawy organizacyjne |
|
1 min
2 min |
2.Uświadomie-nie celu lekcji, podanie zadań. |
Kto z was wie co to są materiały drewnopochodne. (Czytam notatkę z definicją materiału drewnopochodnego) Czy umiesz wymienić dwa materiały drewnopochodne. Jak myślicie do czego będzie wam potrzebna wiedza na temat materiałów drewno pochodnych. `' Znajomość zastosowania różnych rodzajów materiałów drewnopochodnych będzie wam przydatna gdy będziecie chcieli zbudować np. półkę czy regał na książki lub stolik. Także wtedy gdy w dorosłym życiu będziecie budować swój dom, w jego budowie będziecie wykorzystywać materiały drewno pochodne. Gdy ktoś z was będzie pracował np. w fabryce mebli albo w tartaku też przyda się wam znajomość cech i zastosowania materiałów drewnopochodnych'' |
2 min uczniowie piszą definicję materiału drewnopochodne- go powyżej tabelki |
3. Podanie tematu. |
Dzisiejszy temat to: MATERIAŁY DREWNOPOCHODNE. Nauczyciel zapisuje temat lekcji na tablicy a uczniowie przepisują temat do zeszytów. |
1 min |
4.Opis zadań lekcji.
4. Opis zadań lekcji.
|
|
1 min uczniowie piszą definicję mat. drewnopoch. powyżej tabelki.
2 min
8 min
8 min
8 min
8 min |
5. Podsumowanie |
|
4 min |
6. Zakończenie |
Zakończyliśmy zajęcia możecie iść na przerwę. Do widzenia. |
1 min |