Imię i nazwisko studenta: Izabela Talaga
PLAN LEKCJI
Temat: There is a garage next to my house.
Klasa: IV
Cele lekcji: W czasie lekcji uczniowie będą utrwalali nazwy pomieszczeń i elementy wyposażenia domu oraz konstrukcję zdań twierdzących, przeczących oraz pytań z użyciem struktury gramatycznej there is/there are.
Pomoce i dodatkowe materiały dydaktyczne: Podręcznik i ćwiczenia Steps in English 1, worksheet- The house
ETAPY LEKCJI
|
PRZEBIEG LEKCJI
|
Typ interakcji |
Czas |
CZYNNOŚCI WSTĘPNE |
Powitanie i sprawdzenie obecności Informacja o celach lekcyjnych |
N K |
2' |
ROZGRZEWKA JĘZYKOWA |
Sprawdzenie zadania domowego - Podpisanie pomieszczeń w domu. |
|
4' |
ĆWICZENIE poznanych form i struktur gram., słownictwa |
1.Nauczyciel dzieli tablicę na dwie części. Jedną z nich podpisuje: ROOMS a drugą FURNITURE. Na tablicy obok zawiesza nazwy pokoi oraz mebli. Nauczyciel zabiera jedną z nazw i pyta uczniów, którzy decydują, do której kategorii należy przyporządkować poszczególne nazwy. Następnie nauczyciel przypina ją magnesem w odpowiedniej kolumnie.
2. Uczniowie podzieleni na 2 zespoły układają: a) nazwy z pierwszej kolumny w kolejności alfabetycznej b)nazwy z drugiej kolumny od najkrótszej do najdłuższej 3.Uczniowie zakreślają odpowiednią formę there is lub there are, np. There is/ are two bedrooms in the house. |
N K
KN K |
10' |
UŻYWANIE poznanych form i struktur gram., słownictwa |
1.Uczniowie mają za zadanie ułożenie pytań i zapisanie ich z użyciem is there i are there. Następnie zapisują krótkie odpowiedzi zgodnie z prawdą. (np. Is there a computer in your classroom? No, it isn't)
2. Uczniowie dopasowują podane nazwy przedmiotów do odpowiednich miejsc na obrazku i piszą zdania na temat tego, gdzie sie znajdują
3.Worksheet- Opis pokoju na podstawie obrazka (4 zdania) z użyciem konstrukcji there is/there are. |
N K |
15' |
ROZUMIENIE ZE SŁUCHU: - przed słuchaniem - słuchanie - po wysłuchaniu |
Nauczyciel rozdaje uczniom kartki papieru. Uczniowie rysują projekt pokoju, zgodnie z opisem czytanym przez nauczyciela. Następnie porównują swoje obrazki z parterem. Nauczyciel zadaje pytania do obrazka: Is there a table next to the bed? Uczniowie odpowiadają krótkimi odpowiedziami. |
KN K |
10' |
ZADANIE REZERWOWE:
|
Uczniowie uzupełniają luki w zdaniach wpisując is lub are, np. there ….. four books on the table (are) |
|
|
PRACA DOMOWA
|
Narysuj swój pokój i opisz go w pięciu zdaniach.
|
|
3' |
UWAGI
|
|
|
|