gołąb pocztowy, nauczanie zintegrowane, Konspekty kl. 2

Pobierz cały dokument
golab.pocztowy.nauczanie.zintegrowane.doc
Rozmiar 18 KB

Fragment dokumentu:

Konspekt zajęć zintegrowanych w klasie II a

Data: 14.12.2009r.

Ośrodek tematyczny: Przesyłamy wiadomości

Temat dnia: Gołąb pocztowy.

Cele operacyjne:

Uczeń

  • przestrzega reguł zabaw zespołowych,

  • potrafi układać wypowiedzi w formie listu,

  • zna zasadę pisowni wyrazów z ó,

  • zna budowę gołębia i jego tryb życia,

  • docenia znaczenie poczty elektronicznej,

  • wyszukuje w utworze fragmenty na określony temat,

  • wie, że w wyobraźni wszystko jest możliwe,

  • potrafi odjąć liczbę jednocyfrową od dwucyfrowej bez przekraczania progu dziesiątkowego.

Metody pracy:

  • pogadanka,

  • ćwiczeniowa,

  • praktycznego działania,

  • drama,

  • praca z podręcznikiem.

Formy pracy:

  • zbiorowa jednolita,

  • indywidualna jednolita,

Środki dydaktyczne:

  • mapa Polski, fotografia gołębia, kartki z napisami części ciała ptaka,

  • Przebieg zajęć:

    1. Uczniowie witają się w kręgu, każdy mówi drugiej osobie coś miłego.

    2. Nauczyciel wzorowo czyta utwór „Goniec z północy”.

    3. Uczniowie wyszukują fragmenty tekstu na określony temat.

    4. Uczniowie próbują wyjaśnić tytuł utworu.

    5. Uczniowie ustalają trasę wędrówki gołębia.

    - Umieszczają nalepki z rysunkiem ptaka w odpowiednim miejscu.

    - Odczytują za pomocą lusterka treść listu.

    1. Uczniowie odgrywają scenki dramowe „Pani Zima pisze list do dzieci.

    2. Uczniowie wypowiadają się swobodnie na temat dawnych i współczesnych sposobów przesyłania korespondencji.

    - Wyjaśniają pochodzenie znaczka poczty.

    - Wyjaśniają wyrażenie „poczta elektroniczna”,

    - Uzupełniają zdania wybranymi wyrazami.

    1. Uczniowie poznają charakterystyczne cechy ptaków:

    - Próbują nazwać poszczególne części ciała ptaka,

    - Nauczyciel opowiada o trybie życia gołębi.

    1. Uczniowie tworzą rodzinę wyrazu gołąb i układają zdania z wybranymi wyrazami.

    2. Podsumowanie dnia i samoocena.

    Środki dydaktyczne:

    P. s. 24-25

    P. s. 24-25

    K. 18 ćw. 1 Mapa fizyczna Polski, lusterka.

    K. 18 ćw. 2

    P. s. 26-27

    Duża fotografia gołębia, atlas ptaków,

    K. 19 ćw. 1,3

    K. 19 ćw. 2


    Pobierz cały dokument
    golab.pocztowy.nauczanie.zintegrowane.doc
    rozmiar 18 KB