KONSPEKT LEKCJI 23. IX 1998 r.
TEMAT: Wykorzystanie naturalnego terenu wokół szkoły dla kształtowania
Cech motorycznych. Zaliczenie 60 m. na czas.
CELE GŁÓWNE LEKCJI:
1.UMIEJĘTNOŚCI: wykorz. Nat. Terenu dla kształtowania motoryki, doskonalenie
biegu sprinterskiego i startu niskiego z bloków
2.MOTORYCZNOŚĆ: siła, czas reakcji
3.WIADOMOŚCI: rodzaje dyscyplin LA.
4.AKCENT WYCH.: samodyscyplina w ćwiczeniach lekkoatletycznych
KLASA: IV B,CH
MIEJSCE: teren wokół szkoły i boisko lekkoatletyczne
CZAS: `45
L.ĆW.:
PRZYBORY I PRZYRZĄDY: bloki, stoper, starter, naturalne ukształtowanie terenu
TOK LEKCJI
|
ZADANIA SZCZEGÓŁOWE |
UWAGI ORG.-METOD.
|
1.Zorganizowanie grupy i sprawdz. gotowości do zajęć |
|
Ustawienie w szeregu przed N. |
2.Motywacja do uczestnictwa w lekcji |
|
Ustawienie jw. |
3.Rozgrzewka, psychomotoryka, profilaktyka. |
Ćwiczenia oddechowe uspokajające organizm |
Jeden za drugim za N
N wyznacza berka
X 10
X 5
Kto potrafi to do stania na RR x 10
X 5
X 3
X 15
X 5 Na bieżni LA parami |
4.Kształtowanie umiejętności, dosk. sprawności i rozw. zdolności twórczych |
Przypomnienie N o technice i przepisach startu niskiego z bloków .
|
Parami na dwóch torach bieżnii X 3
Pozycja pół-niska bez bloków x 2
X 2 X 2 N zadaje ćwiczenia
X 2, jeden z UU startuje, N mierzy czas. Zapisujemy lepszy czas. |
5.Uspokojenie org. |
Zab. uspokajająca „minutka” |
Rozsypka przed N |
6.Czynności org.-wychowawcze. |
|
Rozsypka przed N
|
7.Nastawienie do zadań i ćwiczeń w czasie wolnym. |
|
Ustawienie jw. |