_______________________________________________________ GRUPA A

imię i nazwisko

  1. Ustal w którym opakowaniu towar jest droższy. Poszukaj metody, która w najprostszy sposób pozwala to rozstrzygnąć.

0x08 graphic
0x08 graphic



  1. Oblicz ile trzeba zapłacić za:

    1. 0,55 kg cukierków w cenie 12,40 zł za kilogram

    2. 40 dag sera żółtego w cenie 15,95 zł za kilogram.

3. Pani Ania za 2,5 kg śliwek zapłaciła 5,55 zł. Ile złotych zapłaciłaby za 3 kg śliwek?

  1. Zmieszano 1,5 kg cukierków „Michałki” w cenie 22 zł za kilogram
    i 2,5 kg cukierków „Pasjonata” w cenie 18 zł za kilogram.
    Oblicz ile kosztuje 1 kilogram tej mieszanki?


25 torebek

100 torebek

1,89 zł

7,59 zł

500 g

150 g

0,81 zł

2,90 zł