2685


Ewelina Dziok

Rafał Wardejn

Marcin Sikora

KONSPEKT INDYWIDULNYCH ZAJĘĆ REWALIDACYJNO - WYCHOWAWCZYCH

Z UCZNIAMI Z GŁĘBOKĄ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ.

TEMAT: Ćwiczenia ogólnorozwojowe mające na celu doskonalenie umiejętności

ruchowych.

CELE:

- rozwijanie koordynacji wzrokowo - ruchowej;

- doskonalenie umiejętności naśladownictwa;

- ćwiczenie spostrzegawczości;

- korygowanie wad postawy;

- kształtowanie umiejętności współdziałania w zespole;

FORMA ZAJĘĆ: grupowa;

FORMA ORGANIZACYJNA: 45 minut;

METODY: słowne, pokazu, naśladownictwa;

ŚRODKI DYDAKTYCZNE: piłki, szarfy, skakanki, pachołki;

Tok lekcji

Zadania szczegółowe

Dozowanie

Uwagi organizacyjno

metodyczne

Zorganizowanie grupy

Zbiórka

Powitanie

Sprawdzenie gotowości do zajęć

Sprawdzenie obecności

2 min.

Umotywowanie do zajęć

Podanie tematu i celów lekcji

Przekazanie wiadomości

Umotywowanie do aktywności podczas zajęć

3 min.

Rozgrzewka

  1. trucht dookoła sali, krążenia piłki wokół bioder i głowy

  2. bieg dookoła sali podrzut piłki chwyt

  3. w marszu przekładanie piłki na przemian pod prawą i lewą nogą

  4. P.W. stojąc w rozkroku, toczenie piłki po ósemce

  5. P.W. leżenie tyłem, piłka pomiędzy nogami na wysokości kostek. Ruch: NN w przód chwyt piłki w ręce i z powrotem

  6. P.W. Leżenie przodem, ruch: unoszenie T, RR wyprostowane, chwyt piłki RR

10 min

Część główna

  1. P.W. Przysiad podparty, ruch: wyrzut NN, skurcz NN

  2. P.W. Siad prosty, ruch: skręt T z dotknięciem podłoża za ćwiczącym.

  3. P.W. Leżenie tyłem o NN ugiętych, ruch: unoszenie bioder

  4. P.W. stojąc naprzeciw siebie Podania i chwyty piłki w parach(górą i kozłem)

  5. kozłowanie piłki w miejscu P i L R

  6. P.W. stojąc, wyrzut piłki w górę i chwyt tak aby nie upadła na ziemię

  7. P.W. siad skrzyżny, ustawienie w kole, toczenie piłki do partnera z boku (w P iL)

  8. Toczenie piłki nogą między pachołkami;

  1. przeciąganie liny;

  1. zabawa „KAŁUŻE”;

  1. naśladowanie ruchów;

  1. dmuchanie watki

  1. Rzuty do kosza z miejsca(w dowolny sposób)

25 min

uczeń stara się utrzymać ciągły kontakt z piłką

nauczyciel łączy

dwie skakanki;

uczniowie ciągną za

końce „liny”;

nauczyciel rozkłada na podłodze szarfy; uczniowie przeskakują z jednej do drugiej; na sygnał gwizdka przeciągają szarfę w stronę głowy;

nauczyciel chodzi po sali i wykonuje różnorodne czynności ruchowe; uczniowie mają za zadanie odtwarzać dany ruch;

czniowie mają za zadanie utrzymać jak najdłużej w powietrzu watkę, dmuchając w nią;

Uspokojenie organizmu

W marszu dookoła sali wznos RR bokiem w górę wdech, opust RR przodem w dół wydech

2 min

Ćwiczenia organizacyjno porządkowe

Zbiórka

Kontrola obecności

2 min.

Umotywowanie do samodzielnej pracy

Zachęcenie do regularnych ćwiczeń

1 min.

1


